Dakarský deník: Oficiální dakarské rádio vysílá i ze stanu ve výšce 4000 metrů nad mořem

Představte si rozhlasové studio pro živé vysílání ve výšce čtyři kilometry nad mořem. A ještě k tomu ve stanu. Právě takové teď můžeme navštívit v Dakarském deníku reportéra Radiožurnálu Jana Říhy z Bolívie.

Uyuni Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dakarský reportér Radiožurnálu Jan Říha | Zdroj: Český rozhlas

Ve výšce téměř čtyři tisíce metrů nad mořem v dakarském bivaku v Uyuni je Radio Cadena, oficiální rádio Rallye Dakar, které vysílá do Argentiny a v tuto chvíli je jedním z nejvýše položených rádií na světě.

Dakarský deník: Kamion Franta, čtyřkolka Touha. Jak čeští závodníci pojmenovali své stroje?

Číst článek

„Jmenujeme se Nicolas Vega a Marcelo,“ představují se novináři.

„Jsme oficiální rádio Rallye Dakar pro Argentinu po celých deset let soutěže v Jižní Americe. Vysílat můžeme z každého dakarského bivaku díky dvěma satelitům, které se střídají sudá lichá při přepravě mezi bivaky, aby se to stihlo. Z každého bivaku máme živé vysílání od 18:30 do 21 hodin argentinského času. A také samozřejmě živé aktuální vstupy v průběhu etap," popisují moderátoři.

Moderátor mi bere kartičku, na které mám jméno a název média a najednou jsme přímo ve vysílání Radia Cadena. Tolik příjemné setkání s kolegy rozhlasáky v malém modrém stanu, ze kterého vysílají přímo z dakarského konvoje.

Jan Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme