Dálková plavkyně Benešová vybojovala na mistrovství Evropy životní šesté místo. Vyhrála van Rouwendaalová

Dálková plavkyně Alena Benešová vybojovala na mistrovství Evropy v Glasgowě šesté místo v úvodní disciplíně na pět kilometrů a dosáhla životního úspěchu. Od medaile dvacetiletou naději dělila půlminuta. Pro zlato si ve vodě jezera Loch Lomond jen se 17 stupni Celsia doplavala nizozemská favoritka Sharon van Rouwendaalová.

Glasgow Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijská vítězka z Ria de Janeira na desítce Van Rouwendaalová vyhrála suverénně v čase 56:01 minut. Jejímu tempu stačila jen Němka Leonie Becková, za nimi bojovala stíhací skupinka o bronz.

Benešová většinu závodu absolvovala na páté pozici, ve finiši ji ještě předstihla Řekyně Kalliopi Arauzuová.

Benešová na vítězku ztratila minutu a 20 sekund, na stupně vítězů pak 31,4 sekundy. Na jezeře nedaleko Glasgow dosáhla největšího úspěchu v kariéře. V závodu mužů bude české plavání reprezentovat Vít Ingeduld.