Českému gymnastovi Jessenovi postup na olympijské hry na mistrovství světa unikl

Českému reprezentantovi ve sportovní gymnastice Davidu Jessenovi nevyšel na mistrovství světa boj o postup na olympijské hry. Účastník her v Riu de Janeiru obsadil ve Stuttgartu v kvalifikaci víceboje 52. příčku a místo pro Tokio si nezajistil ani na základě redukovaného pořadí zemí.

Stuttgart (Německo) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český reprezentant ve sportovní gymnastice David Jessen

Český reprezentant ve sportovní gymnastice David Jessen | Zdroj: Profimedia

Dvaadvacetiletý Jessen tak nenapodobil o čtyři roky mladší reprezentační kolegyni Anetu Holasovou. Stříbrná medailistka z nedávných Evropských her v Minsku se do soutěží pod pěti kruhy z redukovaného pořadí dostala, v kvalifikaci víceboje obsadila v sobotu celkově 51. příčku.

Kvalifikaci víceboje mužů ovládli Rusové. Vyhrál úřadující evropský šampion Nikita Nagornyj před obhájcem světového titulu Arturem Daloljanem, stříbrným z dubnového mistrovství Evropy.

Skončila kvalifikace mužů ve #Stuttgart2019. Tentokrát radostnou zprávu nemám...

David Jessen obsadil v reduk. pořadí zemí konečné 19. místo a postup do @#Tokyo2020 si nezajistil.

A neoficiálně: nevychází ani cesta přes vrácená místa z finále na nářadích, a to o jediné místo 😞

21:58 – 07. 10. 2019