‚Měl jsem problémy uzvednout flintu.‘ Střelec Kostelecký má zlatého stafylokoka a boreliózu

Mohl by běhat na tenise, jak to rád po sezóně dělává, místo toho běhá po doktorech. Olympijský vítěz ve sportovní střelbě David Kostelecký řeší zdravotní problémy, kvůli kterým ani nemohl dokončit poslední mistrovství Evropy.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní střelec David Kostelecký na olympiádě v Riu | Foto: Edgard Garrido | Zdroj: Reuters

„Mám zlatého stafylokoka a týden na to mi ještě vylezly pozitivní výsledky na boreliózu,“ popsal Kostelecký Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svaly má střelec David Kostelecký dobře vypracované, ale pušku nemohl pořádně ani uzvednout. Více si poslechněte v reportáži Jana Suchana

Návštěvy nemocnic a polykání prášků David Kostelecký v oblibě nemá, a tak ze začátku v srpnu svým potížím nepřikládal velkou váhu, v podstatě si jen zalezl do postele a snažil se vyležet.

„Měl jsem horečky a bolely mě klouby. Byly to takové ty stavy, když se člověk skoro nemůže pohnout a nemůže vstát z postele – ale zase aby to nevypadalo, že jsem byl úplně mrtvola. Příznaky vypadaly na klasickou virózu, ale pak to neodcházelo a trvalo to déle, takže jsem věděl, že jsem něco chytil v letadle nebo v autobuse. Proto jsem navštívil pana doktora a začali jsme to řešit,“ popsal Kostelecký.

Mezitím ale musel čtyřiačtyřicetiletý reprezentant vzdát zářijový evropský šampionát v italském Lonatu, nemoc mu prostě nedovolila závod dokončit.

Klíčový detail při cestě za zlatem. Kostelecký dosáhl na historickou medaili i díky nábojům z Česka

Číst článek

„Měl jsem problém ‚uzvednout‘ flintu a o koncentraci se nemusíme bavit vůbec,“ vysvětloval Kostelecký.

Směrem k olympiádě by to ale podle něj problém být neměl. „Je to skoro za rok, takže budeme určitě schopni to vyřešit. Vůbec to nepovažuji za překážku. Když to člověk podcení a je to v dalších stadiích, tak to problém může být. Ale myslím si, že to mám někde na začátku a v nějakých běžných normách,“ řekl na závěr.

A tak sportovní střelec David Kostelecký věří, že po sérii vyšetření ho čekají maximálně antibiotika a po několika týdnech v úsporném režimu se bude moct nejpozději od listopadu připravovat na novou, olympijskou sezonu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme