Brilantní finále kajakářů. Tunka je mistrem světa, Přindiš skončil stříbrný

Skvěle se finále mistrovství světa v Pau vyvedlo českým kajakářům. Ondřej Tunka závod vyhrál a je mistrem světa. Pouhé dvě setiny na něj ztratil krajan Vít Přindiš, který bere stříbro. Stejný kov získala také v závodě kanoistek Tereza Fišerová.

Pau/Francie (Aktualizováno: 18:53 29. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr světa ve vodním slalomu Ondřej Tunka. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Tunka startoval do finále jako druhý, protože semifinále dokončil na devátém místě. Trať ale zajel výborně a odolal všem závodníkům. V cíli před ním byl pouze Slovinec Kauzer. Jenže tomu dodatečně rozhodčí udělili dvousekundovou penalizaci. „Nemůžu tomu uvěřit, ještě teď se klepu. Jelo se mi hrozně dobře,“ pravil v cíli nový mistr světa pro Radiožurnál.

Trojice českých medailistů z mistrovství světa, zleva Ondřej Tunka, Tereza Fišerová a Vít Přindiš. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Závod zvládl také Tunkův krajan Vít Přindiš. Na svého kamaráda ztratil pouhé dvě setiny a z mistrovství světa si tak odveze stříbrnou medaili. Peter Kauzer nakonec skončil třetí, na vítěze ztratil 29 setin vteřiny.

Fišerová skončila v kvalifikaci druhá, i když dlouho vedla. Nestačila jen na Američanku Jessicu Foxovou, která ji jako poslední mohla připravit o stříbrnou medaili. Finále se jí ale nevydařilo a po třech penalizacích dojela až šestá.

Zlatou medaili z Francie získala Britka Mallory Franklinová, která závod ovládla o 4,12 vteřiny před českou reprezentantkou Fišerovou. Na třetím místě skončila Brazilka Satilaová se ztrátou 5,20 sekundy na vítězku.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler | Foto: Bálint Vekaszy | Zdroj: ICF

Na prvním mezičase ještě deblkanoisté drželi náskok, který si vyjeli v semifinále. V dolní části trati ale začali ztrácet a bylo jasné, že už jedou jen o bronzovou medaili. Ta jim nakonec unikla o pouhých 19 setin sekundy.

Z vítězství se raduje domácí dvojice Gauthier Klausse a Matthieu Péché, kteří i s jednou penalizací dvou sekund vyhráli o sedm setin před slovenskými bratranci Ladislavem a Peterem Škantárovými.

Bronzová medaile nakonec putuje do Německa, vybojovali ji Robert Behling s Thomasem Beckerem.

sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme