Brilantní finále kajakářů. Tunka je mistrem světa, Přindiš skončil stříbrný

Skvěle se finále mistrovství světa v Pau vyvedlo českým kajakářům. Ondřej Tunka závod vyhrál a je mistrem světa. Pouhé dvě setiny na něj ztratil krajan Vít Přindiš, který bere stříbro. Stejný kov získala také v závodě kanoistek Tereza Fišerová.

Pau/Francie (Aktualizováno: 18:53 29. 9. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr světa ve vodním slalomu Ondřej Tunka.

Mistr světa ve vodním slalomu Ondřej Tunka. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Tunka startoval do finále jako druhý, protože semifinále dokončil na devátém místě. Trať ale zajel výborně a odolal všem závodníkům. V cíli před ním byl pouze Slovinec Kauzer. Jenže tomu dodatečně rozhodčí udělili dvousekundovou penalizaci. „Nemůžu tomu uvěřit, ještě teď se klepu. Jelo se mi hrozně dobře,“ pravil v cíli nový mistr světa pro Radiožurnál.

Trojice českých medailistů z mistrovství světa, zleva Ondřej Tunka, Tereza Fišerová a Vít Přindiš. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Závod zvládl také Tunkův krajan Vít Přindiš. Na svého kamaráda ztratil pouhé dvě setiny a z mistrovství světa si tak odveze stříbrnou medaili. Peter Kauzer nakonec skončil třetí, na vítěze ztratil 29 setin vteřiny.

Fišerová skončila v kvalifikaci druhá, i když dlouho vedla. Nestačila jen na Američanku Jessicu Foxovou, která ji jako poslední mohla připravit o stříbrnou medaili. Finále se jí ale nevydařilo a po třech penalizacích dojela až šestá.

Zlatou medaili z Francie získala Britka Mallory Franklinová, která závod ovládla o 4,12 vteřiny před českou reprezentantkou Fišerovou. Na třetím místě skončila Brazilka Satilaová se ztrátou 5,20 sekundy na vítězku.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler | Foto: Bálint Vekaszy | Zdroj: ICF

Na prvním mezičase ještě deblkanoisté drželi náskok, který si vyjeli v semifinále. V dolní části trati ale začali ztrácet a bylo jasné, že už jedou jen o bronzovou medaili. Ta jim nakonec unikla o pouhých 19 setin sekundy.

Z vítězství se raduje domácí dvojice Gauthier Klausse a Matthieu Péché, kteří i s jednou penalizací dvou sekund vyhráli o sedm setin před slovenskými bratranci Ladislavem a Peterem Škantárovými.

Bronzová medaile nakonec putuje do Německa, vybojovali ji Robert Behling s Thomasem Beckerem.

sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme