Zástupci Světové antidopingové agentury se vrátí do Moskvy, pokusí se získat data z místní laboratoře

Zástupci Světové antidopingové agentury (WADA) se ve středu vrátí do Ruska, aby se pokusili získat požadovaná data z moskevské laboratoře. Oznámil to ruský ministr sportu Pavel Kolobkov s tím, že zbývá vyřešit jen nutné technické detaily.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajka ruská a olympijská | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Rusko mělo zajistit přístup k záznamům o prováděných testech ruských sportovců do silvestrovské půlnoci. Tuto podmínku ale nesplnilo a ruské antidopingové agentuře RUSADA proto nyní hrozí další suspendace.

Stále nemáme záznamy z ruské laboratoře, stěžuje si Světová antidopingová agentura

Číst článek

WADA na začátku nového roku oznámila, že bude situací řešit v následujících týdnech. Nezávislá komise WADA se sejde 14. a 15. ledna v Montrealu, jejím doporučením se pak bude zabývat výkonný výbor WADA.

Někteří sportovci ale považují takové průtahy za zbytečné a požadují okamžité obnovení suspendace RUSADA.

Delegace WADA získala poprvé přístup do moskevské laboratoře na konci listopadu. Na předání dat se ale její zástupci s ruskými úřady nedohodli. Před Vánoci nevyšel ani druhý pokus o získání slibovaných informací.

Ruská strana podle WADA trvala na tom, že vybavení delegace ke stažení dat nemělo potřebné certifikáty, vyhovující ruským zákonům. Informace ze systému LIMS měly přispět k objasnění rozsahu státem podporovaného systematického dopingu v ruském sportu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme