Neporažena od května 2015. Australská klisna Winx vyhrála už 28 závodů v řadě

Většina dostihových koní nevyhraje tolik závodů za celý život, klisna Winx ale nic jiného než vítězství už přes tři roky nezná. Po vítězství v dostihu Turnbull Stakes a australském Flemingtonu vyhrála už 28. dostih v řadě.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Winx v sedle s žokejem Hughem Bowmanem | Zdroj: facebook.com/pg/winxchriswallerracing

Ještě v polovině dvoukilometrového závodu byla poslední a zdálo se, že tři roky trvající série skončí. Závěr 2kilometrového rovinového dostihu ale klisna Winx v sedle s žokejem Hughem Bowmanem zvládla fantasticky. Posledních 600 metrů zdolala za 32,21 sekundy.

‚Rozhodování to bylo strašně těžké a je mi to moc líto.‘ Žokeje Jana Kratochvíla nahradí Josef Váňa mladší

Číst článek

Rychlostí 67 kilometrů za hodinu proběhla Winx cílem a natáhla svou těžko uvěřitelnou sérii už na 28 vítězství v řadě. Tolik závodů za sebou žádný kůň ve 20. ani 21. století nevyhrál.

„Winx to v Melbourne prostě miluje,“ prohlašoval trenér Chris Waller ještě před hlavním dostihem dne na závodišti v sousedství melbournské zoo. Díky vítězství na Turnbull Stakes se sedmiletá klisna ve výdělcích blíží k 20 milionům australských dolarů (v přepočtu 314 milionů korun).

V životě nastoupila ke 38 závodům s bilancí 32 vítězství a tří druhých míst. Vítězná série začala 16. května 2015 na závodišti v Sunshine Coast, od té doby ovládla 28 závodů, z toho jich bylo 21 v nejvyšší kategorii. Často vítězí právě díky drtivému finiši.

Nejúspěšnějším koněm před Winx byla rovněž australská klisna Black Caviar, která nikdy nebyla poražena a mezi lety 2009 a 2013 vyhrála 15 závodů.

Absolutní rekord je ale mnohem starší. Mezi lety 1876 a 1879 ovládla maďarská hvězda Kincsem závodiště po celé střední Evropě včetně Prahy, její série čítala 54 vítězství.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme