Dráhař Bábek vybojoval na Světovém poháru v Brisbane třetí místo v keirinu

Cyklista Tomáš Bábek byl na Světovém poháru dráhařů v Brisbane třetí v keirinu. Ve finále dojel za vítězným Kolumbijcem Kevinem Santiagem Quinterem a druhým Matthewem Glaetzerem z Austrálie.

Brisbane Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Bábek.

Tomáš Bábek. | Foto: Sander Chamid | Zdroj: Reuters

Bábek přitom nezačal závod úspěšně, v prvním kole skončil ve své rozjížďce až třetí a musel do oprav. V nich ale souboj o jediné postupové místo s trojicí protivníků zvládl a v semifinále nestačil jen na Glaetzera.

Bábek je v keirinu evropským šampionem z roku 2016 a bronzovým medailistou z MS o rok později. Letos v říjnu skončil v této disciplíně na ME v Apeldoornu čtvrtý.

Světový pohár v dráhové cyklistice v Brisbane (Austrálie):
Muži:
Keirin: 1. Quintero (Kol.), 2. Glaetzer (Austr.), 3. Bábek (ČR).
Omnium: 1. Gate (N. Zél.) 134, 2. Kluge (Něm.) 116, 3. Hašimoto (Jap.) 113.

Ženy:
Sprint - finále: Lee Wai Sze (Hong.) - Mortonová (Austr.) 2:0, o 3. místo: Vojnovová (Rus.) - Bayonaová (Kol.) 2:0.
Madison: 1. Bakerová, Edmondsonová (Austr.) 56, 2. Copponiová, Le Netová (Fr.) 51, 3. Ryanová, Birchová (USA) 32.