Špatné zprávy pro Hekeleho, doping potvrdil i vzorek B. Cyklokrosový šampion užití látky popírá

Českému cyklokrosovému šampionovi hrozí několikaletý zákaz činnosti. Analýza kontrolního vzorku B u Emila Hekeleho potvrdila dopingový nález. Ten obsahoval zakázané látky oxandrolon a clenbuterol. Zkušený závodník však popírá, že by látku užil vědomě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emil Hekele se raduje z mistrovského titulu | Zdroj: Profimedia

Hekele podstoupil mimosoutěžní antidopingovou kontrolu s pozitivním výsledkem v září v závěru čtyřdenního reprezentačního soustředění. V letošním roce byl testován popáté. Domnívá se, že právě během téhož soustředění se do jeho těla zakázané látky dostaly.

Cyklokrosový šampion Hekele je podezřelý z dopingu. ‚Věřím, že se vše vyjasní,‘ doufá závodník

Číst článek

„Látky oxandrolon a clenbuterol se do mého těla určitě dostaly bez mého vědomí, o tom jsem stoprocentně přesvědčený. S největší pravděpodobností se tak muselo stát na čtyřdenním reprezentačním srazu v Bělé pod Bezdězem,“ uvedl Hekele.

Podle něj mohlo dojít ke kontaminaci během stravování, nevylučuje ani úmysl jej cíleně poškodit. „Stravování na prvním společném reprezentačním soustředění jsme měli sice jako členové družstva zajištěné a bylo v režii cyklokrosové reprezentace, ale v běžné restauraci,“ uvedl Hekele.

Mohlo to být cílené, myslí si

Upozornil, že cyklokrosaři nemají vlastní kuchaře, kteří by garantovali nezávadnost a původ potravin.

„Nelze tak vyloučit, ani potvrdit, že jídlo bylo zcela bezpečné a maso nemohlo být kontaminované. Čtyřdenní soustředění je také dostatečně dlouhé, aby mi kdokoliv cíleně dal něco do pití a dostal do mého těla úmyslně bez mého vědomí jakoukoliv látku,“ prohlásil Hekele.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme