Eurobasket 2021 v Česku? Němci si nás vybrali jako partnera, říká šekretář federace Konečný

O pořadatelství jedné ze skupin mistrovství Evropy basketbalistů v roce 2021 se možná bude ucházet Česká republika. Před posledním zápasem národního týmu na letošním šampionátu to novinářům v rumunské Kluži potvrdil generální sekretář České basketbalové federace.

Kluž/Rumunsko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká basketbalová reprezentace

Česká basketbalová reprezentace | Foto: Václav Mudra | Zdroj: ČBF

„Zaslechl jsem tu, že se bude Eurobasket 2021 konat v Praze. Nevím, jestli je to oficiální, ale už se objevily výzvy, že bych to měl zkusit vydržet,“ smál se pro Radiožurnál už po příletu do Kluže sedmatřicetiletý kapitán Jiří Welsch.

Nebojovali jsme, v týmu chybí balkánská povaha, vadí Satoranskému výkon proti Černohorcům

Číst článek

Výzvy ale nevyslyší a od 13:30 ho s velkou pravděpodobností čeká rozlučka s reprezentací. Zápas s Chorvatskem bude pro historicky druhého Čecha v NBA na pátém Eurobasketu v kariéře zřejmě poslední.

Někteří jeho spoluhráči ale šanci zahrát si před domácím publikem možná dostanou. „Byli jsme osloveni zástupci německé federace, kteří mají zájem pořádat jednu nebo dvě skupiny a finále ME 2021. Vybrali si nás jako partnera, dalším by bylo Polsko,“ přiznal generální sekretář ČBF Michal Konečný.

Po evropském šampionátu žen, který se konal v červnu v České republice, by se tak mohli basketbaloví fanoušci u nás dočkat za čtyři roky další vrcholné akce.

Německo, Česko, Polsko a?

„Hledáme čtvrtého do party, aby se rozdělily čtyři základní skupiny a finále bylo v Německu. Všechno je to v úvodní etapě. Němcům jsme odpověděli, že by se nám to líbilo a abychom se šli bavit, jak to bude vypadat a jak se bude podávat kandidatura,“ nedokázal Konečný ještě říct, nakolik je Eurobasket v Česku reálnu.

Jednání ovšem budou pokračovat už příští týden v dějišti play-off letošního šampionátu v Istanbulu.

„Byla by to jen jedna skupina, tak by to ME nebylo tak finančně náročné, ale je to obrovská akce, která vyžaduje podporu státu, města ministerstva…,“  dodal Michal Konečný.

Pokud by se s partnery domluvil, podařilo by se nejen jemu získat i v tuzemsku podporu a s případnou kandidaturou pak uspěli, jedna ze skupin by se hrála v pražské O2 areně.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme