Eva Samková dokazuje dominanci i mimo svou disciplínu. Ovládla domácí podnik v longboardcrossu

Po roční pauze se do České republiky vrátili ti nejlepší jezdci na longboardech. Představila se mezi nimi i olympijská vítězka ze Soči Eva Samková. V Benátkách nad Jizerou se totiž závodilo v longboardcrossu, který kombinuje prvky snowboardcrossu a jízdy na longboardu. Česká snowboardistka ukázala svou nadvládu i zde a odnesla si titul šampiónky.

Benátky nad Jizerou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podobnost s její hlavní disciplínou byla pro Samkovou velmi zajímavá. Zkušenosti se ukázaly už během kvalifikace, kterou dokázala zcela suverénně ovládnout s náskokem víc jak pěti sekund.

„Při tréninku těsně před kvalifikací jsem zjistila, že mám malá kolečka. Tak jsem je narychlo vyměnila za větší. Jak jsem na ně nebyla zvyklá, tak se mi to trochu rozhoupalo," popisuje drobné komplikace Samková.

I přes jasnou výhru v kvalifikaci si česká olympionička na celkové vítězství příliš nevěřila. Podle vlastních slov neměla natrénováno. To však nebylo na překážku a Češka si opět stejně jako před dvěma lety odnesla titul.

„Závod jsem si užila bombasticky. Poslední jízda byla super, diváci vytvořili neskutečnou atmosféru, takže jsem fakt nadšená. Byla jsem trochu nervózní, že jsem nestihla pořádně potrénovat, ale naštěstí to dopadlo skvěle," komentuje své vítězství Samková.

V mužské kategorii o vítězství bojoval český závodník Ondřej Zápotocký. Ten nakonec ve velmi těsném finiši porazil dvojnásobného vítěze tohoto podniku Nicolu Nühringa a dokázal tak jako první Čech ovládnout mužskou kategorii závodů.

„Minulý ročník jsem byl třetí a o to víc to pro mě byl super pocit, když jsem celý závod bojoval se svalovou křečí, a nakonec dojel jako vítěz. Díky za koňskou mast a hromadu hořčíku," řekl po závodu český vítěz Zápotocký.

Longboardcross velmi připomíná právě snowboard nebo skicross. Jezdí se při něm na longboardech po trati, která nabízí velké množství terénních nerovností a klopených zatáček. V každém kole závodí šest jezdců.

Zuzana Borová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme