‚Nepřišel s omluvou.‘ Jakobsen zvažuje po schůzce s Groenewegenem právní dohru loňského karambolu

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen zvažuje devět měsíců po vážné nehodě při závodu Kolem Polska, že podnikne právní kroky proti Dylanu Groenewegenovi, jenž jeho pád zavinil. Jakobsena zklamal krajanův přístup při nedávném prvním vzájemném setkání od karambolu, při němž utrpěl vážná zranění hlavy a obličeje.

Portimao (Portugalsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fabio Jakobsen | Zdroj: Profimedia

„Dylan nepřišel s žádnou osobní omluvou a neprokázal vůli převzít za své chování zodpovědnost. Rád bych se s ním dobral vzájemného pochopení, ale na to musí být dva,“ napsal čtyřiadvacetiletý Jakobsen na twitteru.

I would like to set the record straight, though: Dylan has not offered a personal apology and he has not shown willingness to take any responsibility for his actions. I still would like to reach an understanding with Dylan, but it takes two to tango.

20:03 – 06. 05. 2021

66 821

„O další postup se nyní budou starat moji právníci, já už se nebudu vyjadřovat,“ dodal.

Further proceedings are now being taken care of by my legal team and for that reason I will not be able to make any further comment.

20:03 – 06. 05. 2021

25 651

Groenewegen natlačil vloni v srpnu v závěrečném sprintu úvodní etapy v Katovicích Jakobsena do bariéry. Ten při hrozivém pádu utrpěl mnohočetná zranění hlavy a byl v ohrožení života.

Krádež kol i balkánská pohostinnost. Cyklistický nadšenec popisuje cestu kolem Evropy za koronaviru

Číst článek

V nemocnici podstoupil pětihodinovou operaci mozku, následně musel absolvovat i sérii rekonstrukčních zákroků obličeje. K závodění se vrátil v dubnu v Turecku, nyní je s týmem Deceuninck-Quick Step na závodu Kolem Algarve.

Groenewegena po devítiměsíčním trestu návrat do pelotonu teprve čeká, den po jeho vypršení odstartuje do Gira d'Italia. Na konci dubna zveřejnil, že se s Jakobsenem sešel a vzájemný rozhovor popsal jako příjemné setkání, při němž si oba ulevili. Tato prezentace ale Jakobsena rozzlobila.

„Schůzka byla myšlena jako možnost, jak společně pochopit, co se v Polsku stalo. Měla zůstat důvěrná mezi námi a našimi právníky. Jsem zklamaný, že to Dylan zveřejnil,“ napsal na twitteru.

The content of this meeting was supposed to stay confidential, between the two of us and our legal teams.
 
I am disappointed that Dylan has talked about our meeting publicly. I will not do so.

20:03 – 06. 05. 2021

26 457

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme