Fedcupové semifinále komentuje Martina Navrátilová. Jsem trošku rozdělená, přiznává

České tenistky bojují ve Spojených státech o postup do fedcupového finále a stejný cíl mají také domácí Američanky. Duel v Tampě je atraktivní pro české krajany na Floridě a taky pro jednu z nejslavnějších českých rodaček Martinu Navrátilovou.

Tampa/USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Navrátilová | Zdroj: ČTK

Martina Navrátilová to má ze svého domova do Tampy kousek, má vřelý vztah k oběma zemím, a navíc často tenisové zápasy komentuje. Takže pro zdejší televizi představuje ideální kombinaci.

„Když Američanky hrají proti Češkám, tak se mě z Tennis Channel ptali, jestli bych nechtěla komentovat. Bydlím v Miami, tak to pro mě bylo jednoduché," vysvětluje Martina Navrátilová, proč nabídku přijala.

Teď jen nikomu nestranit, ale s tím prý nemá česká rodačka žijící už několik desítek let v Americe problém. Tuto zásadu totiž musí jako komentátorka dodržovat neustále. „Jsem trošku rozdělená. Musím být neutrální, ale cítím se jinak, když hrají českou i americkou hymnu. Navíc teď. Politicky do toho nepůjdu, ale jsem hrdá Češka," přiznává aktivní komentátorka amerického politického dění.

Navrátilová slavila šedesátiny na ledě. Na svůj věk se nechovám, přiznává s úsměvem bývalá tenistka

Číst článek

Po druhém zápase pak došlo k rozhovoru dvou českých rodaček s Kateřinou Siniakovou. „Bylo to super. Byla jsem v šatně a říkala jsem si, že je to povědomý hlas. Vždycky je příjemné mluvit s takovou legendou," říká Siniaková, která vyrovnala na 1:1.

„Byla jsem tak nadšená, že jsem si ani neuvědomila, co všechno musím dělat. Na lepších turnajích jsou také rozhovory po zápase, ale není tam taková atmosféra, možná proto to vypadalo, že jsem zaskočená," říká reprezentantka o povídání s Navrátilovou.

Ta získala 3 fedcupové tituly s americkým týmem. Ale jeden v roce 1975 vybojovala i pro tehdejší Československo. S Renátou Tomanovou ve Francii během jednoho týdne postupně zdolala Irsko, Nizozemsko, Západní Německo, domácí tým a ve finále Austrálii.

„Ukazovali nám fotky z Ruzyně. Ve Francii za námi tehdy nebyl ani jeden novinář, dnes je to úplně něco jiného. Byly jsme nadšené, ale nevěděly jsme, jestli to vůbec někdo věděl. V televizi to nebylo a pak jsme přiletěly, bylo tam pár novinářů a konec. Byla to sláva na jeden den," vzpomíná Martina Navrátilová.

Další týmové výhry sbírala v dresu Spojených států jako třeba na Štvanici v roce 1986, kde ji lidé vřele vítali a fandili. I tady na Floridě ji fanoušci často zastavují, žádají o fotku nebo autogram, když zrovna nekomentuje nebo když nedělá pozápasové rozhovory. Stejné to je i dnes, a se kterým týmem bude na dvorci mluvit po zápase častěji, ten také postoupí do finále soutěže. Druhý den začíná v 17 hodin českého času zápasem týmových jedniček. Kateřiny Siniakové a Coco Vandewegheové.

Jaroslav Plašil, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme