Sportovní střelec Nepejchal je juniorským mistrem Evropy. Má i rekord

Filip Nepejchal se stal potřetí v kariéře juniorským mistrem Evropy ve sportovní střelbě. Po titulech z libovolné malorážky na 3x40 ran to poprvé dokázal v disciplíně vzduchová puška, ve finále navrch přidal evropský juniorský rekord.

Osijek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec Filip Nepejchal

Sportovní střelec Filip Nepejchal | Zdroj: ČTK

Na šampionátu v Osijeku devatenáctiletý talent a účastník olympijských her v Riu de Janeiro vyhrál už kvalifikaci. V osmičlenném vyřazovacím finále pak od počátku vedl a zvítězil s nástřelem 252,0 bodu. Tři desetiny jej dělily od světového juniorského maxima.

V týmu s Jiřím Přívratským a Radkem Tichým získali Češi také bronz v soutěži družstev za vítěznými Maďary a Rusy.

Sportovní střelec Filip Nepejchal se stal v Osijeku juniorským mistrem Evropy. Závod ve vzduchové pušce na 10 metrů vyhrál v novém finálovém evropském rekordu.

19:02 – 18. 03. 2019

1 14

Nepejchal má z MEJ malorážkové tituly z let 2016 a 2017, už v roce 2015 v Mariboru byl v této disciplíně třetí a předloni se stal také juniorským vicemistrem světa.

Vloni na evropském šampionátu v Györu vystřílel mezi juniory stříbro ze vzduchové pušky, v níž už také v roce 2016 v šestnácti letech ovládl seniorskou soutěž Světového poháru v Baku.

Vzduchová puška:
Junioři: 1. Nepejchal 252,0 - evropský juniorský rekord, ...v kvalifikaci 20. Přívratský, 26. Tichý (všichni ČR). Družstva: 1. Maďarsko 1871,5, ...3. ČR 1865,5.
Juniorky: 1. Grundsöeová (Dán.) 248,0, ...v kvalifikaci 39. Karasová, 43. Brabcová, 53. Michálková (všechny ČR). Družstva: 1. Ukrajina 1876,4, ...15. ČR 1848,7.