Vyšetření neodhalila další zranění, vzkazuje Salač. Český motocyklový závodník je po pádu v pořádku

Motocyklový závodník Filip Salač neutrpěl během pádu ve třídě Moto3 při Velké ceně Ameriky žádné vážnější zranění. Devatenáctiletý rodák z Mladé Boleslavi uvedl na sociálních sítích svého týmu, že by se chtěl připravit na další Grand Prix.

Austin (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Salače postihl „highsider“ v 7. kole při výjezdu z levotočivé jedenácté zatáčky. Český závodník přepadl přes motorku a po tvrdém dopadu se mu vysvlékla rukavice.

Salač měl ve Velké ceně Ameriky těžký pád, z trati byl odnesen na nosítkách

Číst článek

Několik minut byl ošetřován přímo na trati, poté opustil okruh na nosítkách a zamířil do lékařského centra. Následně byl přepraven vrtulníkem do nemocnice v Austinu na vyšetření hrudníku a břicha.

„V závodě jsem neměl dobrý pocit ze zadní pneumatiky, přilnavost nebyla stoprocentní. Snažil jsem se na to tlačit, zjevně až moc. Při výjezdu ze zatáčky jsem dostal highsider a dopadl jsem na asfalt docela tvrdě, takže jsem chvilku nemohl dýchat,“ popsal Salač nehodu na sociálních sítích svého týmu PrüstelGP.

„Naštěstí vyšetření neodhalila žádná další zranění. Doufám, že se brzy plně zotavím a budu připraven na příští závod v Misanu,“ dodal jediný český účastník mistrovství světa. Na okruhu Marca Simoncelliho se pojede za tři týdny.

Povedené tréninky

Salačovi se před pádem v Austinu dařilo, vyhrál páteční tréninky a kvalifikoval se ze sedmého místa. V době nehody se pohyboval na začátku druhé desítky. Po třetím nedokončeném závodě za sebou je mladoboleslavský rodák, jenž se příští rok přesune do vyšší kategorie Moto2, na sedmnácté pozici průběžného pořadí MS.

Nedělní závod Moto3 byl zhruba půl hodiny po Salačově pádu restartován. Po hromadné nehodě tří jezdců byl ale znovu zastaven a poté definitivně ukončen. Premiérové vítězství slavil španělský nováček Izan Guevara.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme