Nepříjemné déjà vu, jsem vnitřně rozsypaný, přiznává po prohraným boji o bronz florbalista Garčar

Čeští florbalisté pošesté v historii nastoupili na mistrovství světa v zápase o třetí místo proti Švýcarům a počtvrté skončili bez medaile. Tentokrát to bylo o to mrzutější, že k tomu došlo v Praze před domácími fanoušky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Garčar skončil s florbalovou reprezentací po deseti letech v Praze znovu čtvrtý

Milan Garčar skončil s florbalovou reprezentací po deseti letech v Praze znovu čtvrtý | Foto: Martin Flousek | Zdroj: Český florbal

„To, co jsem nechtěl, aby se kdykoli stalo, se stalo znovu. Tohle je hodně nepříjemné déjà vu,“ řekl Radiožurnálu florbalový reprezentant Milan Garčar, který byl jako jediný z českého týmu u čtvrtého místa v Praze i před deseti lety.

Florbalisté skončili bez medailie, v zápase o bronz podlehli Švýcarům 2:4

Číst článek

Na druhou stranu vypadáte celkem smířeně. Odpovídá výsledek rozložení sil ve florbalovém světě?
Neřekl bych, že vypadám smířeně. Spíš nenechám veřejně vybublat emoce. Jsem z toho vnitřně rozsypaný a něco bych rozboural, to mám po každém zápase. 

Kdybyste mě zhodnotit vystoupení českého týmu na celém šampionátu, jaké to hodnocení bude?
Samozřejmě rozpačité. Odehráli jsme dva dobré zápasy se Švýcary a i když je to 1:1, je ten jejich bod mnohem důležitější. Nenaplnili jsme potenciál, který jsme měli, což je velká škoda.

Budete v reprezentaci pokračovat?
Stejný dialog jsme vedli v sobotu s trenérem a byl jsem přesvědčený, že tohle je moje závěrečná akce. Ale chtěl jsem skončit s medailí a vítězným utkáním, to se nepovedlo.

Teď to jsou dva vnitřní hlasy. Hlava už ví, že tohle je uzavřená kapitola. Mám jiné úkoly, které musím plnit jako manžel a otec. Na druhou stranu je to hrozně těžké říct. Teď nevím.

Český tým byl hodně mladý, může jeho čas ještě přijít?
Rozhodně může. Kluci jsou mladí a spousta z nich má florbalové dovednosti na hodně vysoké úrovni. Budou dostávat možnost hrát v zahraničí a čím víc hráčů bude hrát v silných klubech, tím víc budou přinášet zkušeností do reprezentace.

 Samozřejmě se to bude muset dokázat na hřišti. Uvidíme, jaký příběh český florbal napíše.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme