Florbalista Jendrišák opět mezi elitou. Stal se nejlepším centrem švédské superligy

Jeden z nejlepších českých florbalistů současnosti, loni osmý nejlepší hráč světa a letos nejlepší centr švédské superligy. Havířovský rodák a útočník Linköpingu Matěj Jendrišák získal další individuální ocenění, ovšem do Superfinále se s týmem neprobojoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr českého národního týmu Matěj Jendrišák | Foto: Martin Flousek-Český florbal

„Je pro mě čest, být ve společnosti takových jmen!“ napsal lídr české reprezentace Matěj Jendrišák na svém facebookovém profilu. Myslel tak například po boku nejlepšího hráče světa Alexandera Galante Calrströma, který obhájil prvenství z loňského ročníku.

Jendrišák na pozici nejlepšího centra vystřídal Linuse Nordgrena. Stejné ocenění získal v minulosti například legendární finský florbalista Mika Kohonen, který se loni postaral o vítězství Finů na mistroství světa v Lotyšsku. Český reprezentant se jako nejlepší centr objevil i v all-star týmu právě na prosincovém šampionátu.

A to není z individuálních ocenění zřejmě všechno. Po sezoně probíhá tradičně v červnu i česká anketa Florbalista sezony. Jendrišák vyhrál celkem pětkrát a jako druhý florbalista po Radimu Cepkovi dosáhl tří prvenství v řadě.

V průběžném hlasování byl opět ve vedení, takže je možné, že přidá i další individuální ocenění. Sám však loni po vyhlašování tvrdil, že vždycky staví týmové úspěchy nad osobní.

Jendrišák byl po prvním roce v nejlepší lize světa vyhlášen nejlepším nováčkem sezony. V předchozích dvou sezonách se s Linköpingem dostal do finále, ale ani jednou se týmu nepodařilo zvítězit. Letos skončil celek už ve čtvrtfinále, kde nestačil na Mullsjö.

Vůbec prvním českým florbalistou, který může získat titul ve švédské SSL, může být letos Martin Tokoš, jehož Falun se v Superfinále 22. dubna utká s Växjö. 

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme