Florbalový Czech Open slaví čtvrt století. Do Prahy přijedou švédský i švýcarský mistr

Florbalisté z celé Evropy míří do Prahy. Od čtvrtka do neděle se utkají v mužské i ženské kategorii o vítězství na prestižním turnaji Czech Open. Turnaj se v hlavním městě uskuteční už po pětadvacáté.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předloňský vítěz Czech Open

Předloňský vítěz Czech Open | Zdroj: Floorball Czech Open

Každoroční snahou organizátorů je přilákat do Prahy světovou florbalovou špičku. Ve třinácti halách se letos představí 248 týmů z devatenácti zemí včetně nejlepších domácích výběrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Czech Open už po pětadvacáté

„Podařilo se nám přilákat v podstatě nejlepší týmy ze silné světové čtyřky – Švýcarsko, Švédsko, Finsko, Česká republika. Samozřejmě největší tahák je mistr Švédska IBF Falun, z Finska přijede vicemistr a vítěz loňského ročníku Erä Viikingit a ze Švýcarska Wiler-Ersigen, a český mistr Chodov,“ říká ředitel florbalového Czech Open Martin Vaculík.

Turnaj tak nabídne zajímavou konfrontaci a především pro české celky bude prověrkou výkonosti před novou sezonou. Z hlediska domácí florbalové scény půjde o prestižní zápasy s patřičným nábojem.

„Rivalita mezi českými týmy, jak Tatran, který se snaží vrátit na výsluní, tak samozřejmě Mladá Boleslav, Chodov, Brno a ostravské kluby. Ty mají mimořádnou podporu ostravské radnice, vzhledem k tomu, že se přesouvá Superfinále do Ostravy. I tohle srovnání českých týmů se světovou špičkou bude velmi zajímavé.“

Kafka po třiadvacáté 

K hráčským legendám Czech Open patří gólman pořádajícího Tatranu Střešovice Tomáš Kafka. Chyběl jen při dvou ročnících. „Pro mě to bude třiadvacátý Czech Open. Hlavně se těším, že po dlouhé letní kondiční přípravě taky budeme chvilku hrát. Jsem rád, že Czech Open je a celé léto neběháme do kopce a podobně,“ říká Kafka s úsměvem.

Za zmíněných třiadvacet let se turnaj posunul. Stejně jako samotný florbal. „Myslím, že první roky byly o tom, aby české týmy poznávaly, o čem florbal na mezinárodní scéně je. A primárně to byl takový florbalový happening. Atmosféru si to stále zachovalo, ale od elitních týmů se očekává profesionální přístup, což před deseti lety tak nebylo. A samozřejmě florbal je rychlejší, dynamičtější, tvrdší, to jsou zásadní změny,“ dodal Tomáš Kafka.

A jak je to s rozpočtem florbalového turnaje? „Přesahuje čtyři miliony korun. Pořád se pohybujeme v prostředí florbalu, takže musíme postupovat poměrně skromně a opravdu vytěžit z minima maximum,“ prozradil na závěr Martin Vaculík.

Czech Open bude mít svůj nedělní vrchol tradičně v hale Sparty na Podvinném mlýně.

Pavel Petr, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme