VIDEO: Světové finále formule 3 přerušila vážná nehoda, sedmnáctiletá závodnice vyletěla z trati

Světové finále formule 3 v Macau zastínila děsivá nehoda sedmnáctileté německé pilotky Sophie Flörschové. Se svým vozem vyletěla na konci dlouhé cílové rovinky na městském okruhu v rychlosti kolem 250 km/h po kolizi s jiným vozem z trati, přeletěla přes bariéru z pneumatik a skrz pletivo nad hlavami traťových komisařů a dalších přihlížejících.

Macao (Aktualizováno: 14:36 18. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Federace FIA po několika minutách všeobecného zděšení zahnala nejhorší obavy a oznámila, že jezdkyně byla po nehodě při vědomí a komunikovala. Po převozu do nemocnice lékaři zjistili blíže nespecifikovanou frakturu páteře, která by ale podle vyjádření otce zraněné závodnice pro německá média neměla nijak ovlivnit hybnost.

Velkou cenu Valencie Moto3 vyhrál patnáctiletý závodník, Kornfeil upadl

Číst článek

Samotná jezdkyně už dokonce z nemocnice vzkázala, že je v pořádku, v pondělí se ale podrobí operaci. „Chci dát všem na vědomí, že jsem OK,“ uvedla na sociálních sítích.

Zraněni byli ještě další čtyři lidé. Japonský pilot Šo Cuboi, s kterým měla Flörschová kolizi, byl převezen do nemocnice s bolestmi zad. V péči lékařů se ocitli i dva fotografové, jeden utrpěl poranění jater, druhý otřes mozku a zranění v obličeji. Jeden z traťových komisařů byl hospitalizován se zlomenou čelistí.

Závod byl po nehodě přerušen, po hodině ale pokračoval a vyhrál jej Brit Daniel Ticktum, který obhájil loňské prvenství.

Flörschová v letošní sezoně ve formuli 3 debutovala, předtím jezdila ve formuli 4 a jako první žena v ní vybojovala i dvě pódiová umístění.

Just wanted to let everybody know that I am fine but will be going into Surgery tomorow morning. Thanks to the @FIA and @HWA AG Official @Mercedes-AMG F1 who are taking great care of me.
Thanks to everybody for the Supporting messages.
Update soon.

12:46 – 18. 11. 2018

15409 92053

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme