Golf s kopačákem. Bývalý ligový fotbalista Němec patří mezi nejlepší footgolfisty světa

V české fotbalové lize zvládl čtyři starty, zahrál si proti jménům, jako jsou Poborský nebo Kováč, ale na té nejvyšší úrovni se trvale prosadit nedokázal. V takzvaném footgolfu ale patří šestatřicetiletý Josef Němec mezi nejlepší hráče na světě.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Footgolfista Josef Němec | Zdroj: archiv Josefa Němce

„Footgolf je sport složený z fotbalu a golfu, hraje se na golfovém hřišti a cílem hry je dostat míč do zvětšené jamky na co nejméně kopů,“ popsal Radiožurnálu pravidla netradičního sportu Josef Němec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalý ligový fotbalista Josef Němec se prosadil do první desítky světového žebříčku v netradičním sportu zvaném footgolf. Více v reportáži Lukáše Michalíka

Poprvé se o footgolfu dozvěděl před rokem a půl a na první turnaj vyrazil do Portugalska. Letenky dostal od své přítelkyně k narozeninám. K footgolfu se propracoval přes fotbalgolf, což nejsou úplně stejné sporty.

„Největší rozdíl je v tom, že fotbalgolf se hraje na speciálních hřištích s umělými překážkami. Footgolf se hraje čistě na golfových hřištích,“ vysvětlil.

Golfisté ke hře zpravidla potřebují klid, footgolfisté ale dokážou krotit emoce a přizpůsobit se. „Na turnajích kolem sebe samozřejmě golfisty nemáme, ale během tréninku musíme být trochu potichu,“ řekl Němec.

Fotbalisté Plzně zdolali oslabenou Olomouc. Potočný rozhodl v nastavení o výhře Liberce v Ostravě

Číst článek

Stejně jako při golfu, také footgolfisté využívají k přemísťování mezi jamkami golfové vozíky. „Nepoužívá se to úplně všude, ale na některých hřištích je to povinné,“ potvrdil bývalý ligový fotbalista.

Němec je aktuální česká footgolfová jednička a pravidelně objíždí turnaje Světové tour, které jsou podobně jako třeba v tenise různě bodované. Česko reprezentoval například v Nizozemsku, Itálii nebo ve Spojených státech. Díky dobrým výsledkům se bývalý fotbalista Slovanu Liberec dostal ve světovém footgolfovém žebříčku na desáté místo.

„Ve světě je v žebříčku registrovaných asi 1200 lidí. Myslím si, že být v první desítce je velký úspěch. Mám ambice se držet v top desítce, přilákat nějaké sponzory a třeba se tím i živit,“ řekl Němec, který by tak rád navázal na Brita Bena Clarka. Suverénní lídr footgolfového žebříčku si vydělává na živobytí výhradně tímto netradičním sportem.

Lukáš Michalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme