Utrácely víc, než povolují pravidla. Týmům formule 1 Astonu Martin a Red Bullu hrozí finanční tresty

Stáj formule 1 Red Bull vydala v minulé sezoně více peněz, než povolují pravidla. Mezinárodní motoristická federace FIA po měsíčním přezkoumání účetnictví týmu oznámila, že v první mistrovské sezoně Maxe Verstappena lehce překročil stanovený strop nákladů. Podle zveřejněné zprávy porušil rozpočtová pravidla i Aston Martin.

Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Max Verstappen z Red Bullu (vlevo) a Sebastian Vettel z Astonu Martin

Max Verstappen z Red Bullu (vlevo) a Sebastian Vettel z Astonu Martin | Foto: Florent Gooden | Zdroj: Reuters

FIA nyní zváží, jaký postih oběma týmům udělí. V úvahu připadají finanční i sportovní tresty. Automatické odečtení bodů v hodnocení Poháru konstruktérů ale následuje jen v případě výrazného porušení rozpočtových pravidel.

Tým by musel překročit limit 148,6 milionu dolarů stanovený na loňskou sezonu o více než pět procent, k tomu ale podle FIA nedošlo.

Zavedení finančního stropu má ve formuli 1 pomoci zajistit rovnocenné podmínky pro týmy a omezit utrácení silných stájí jako jsou Mercedes, Ferrari či Red Bull. Ve stanoveném limitu ovšem nejsou zahrnuty náklady na platy jezdců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme