Šok pro formuli 1. Zemřel legendární ředitel závodů Charlie Whiting, bylo mu 66 let

Těsně před startem nové sezony v Melbourne přišla F1 o ředitele závodů. Charlie Whiting v 66 letech podlehl plicní embolii. Kdo respektovaného funkcionáře nahradí, zatím není jasné.

Melbourne (Aktualizováno: 10:29 14. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charlie Whiting podlehl plicní embolii | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

„S nesmírným zármutkem jsem se dozvěděl o náhlé smrti Charlieho. V mých myšlenkách a v myšlenkách celé komunity motorsportu jsme s jeho rodinou. Byl ústřední osobností našeho sportu," oznámil prezident FIA Jean Todt. 

Testování před novou sezonou formule 1. Mercedesu chybí rychlost, Ferrari trápí technické problémy

Číst článek

Charlie Whiting byl ve formulovém světě od roku 1977, kdy začal pracovat pro tým Hesketh. Když tým skončil, přešel k Brabhamu. V týmu Bernieho Ecclestonea pracoval nejdřív jako hlavní mechanik, později jako šéf celé organizace. 

V roce 1988 ho zaměstnala FIA a o devět let později se stal ředitelem a bezpečnostním manažerem všech závodů formule 1.

Ze své pozice startoval a ukončoval závody, kontroloval dodržování pravidel nebo spolurozhodoval o penalizacích. U startu nového ročníku, který se chystá v Melbourne, už ale nebude. V 66 letech podlehl náhlé plicní embolii.

Respektovaného funkcionáře ve funkci u závodu v Melbourne nahradí Australan Michael Masi, který řídil sérii místních závodů a v F1 působil jako traťový komisař. 

„Ještě včera jsem s ním mluvil, prošli jsme spolu několik prvních zatáček na dráze. Těžko tohle strávit... Jeho dveře byly vždycky otevřené, každý z nás se ho mohl na cokoli zeptat. Byl to závodník a hrozně milý chlap,reagoval ve čtvrtek Sebastian Vettel.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme