Před startem sezony formule 1 vznikají na okruhu ve Spielbergu první testovací stanice na koronavirus

Kvůli blížícímu se startu sezony formule 1 v Rakousku se v úterý na okruhu ve Spielbergu otevřou první dvě testovací stanice na covid-19. Očekává se, že v souvislosti s dvěma červencovými Velkými cenami bude provedeno 10 až 12 tisíc koronavirových testů.

Spielberg/Rakousko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

May Verstappen se raduje z vítězství.

Max Verstappen se raduje z loňského vítězství na okruhu ve Spielbergu | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Mistrovství světa F1 začne se čtyřměsíčním zpožděním závody 5. a 12. července ve Spielbergu za přísných hygienických podmínek. Jednou z hlavních bude právě pravidelné testování.

Formule 1 potvrdila start sezony v červenci. Seriál závodů odstartuje v Rakousku a bez diváků

Číst článek

„Všichni lidé, kteří pracují na okruhu, jsou jich zhruba tři tisíce, budou moci na pracoviště pouze s negativním osvědčením na covid-19, které nebude starší než čtyři dny. Místní lidé budou testováni na okruhu,“ řekl agentuře APA Siegfried Schnabl, šéf společnosti, jež bude mít testování v Rakousku a poté i v navazujícím závodě v Maďarsku na starosti.

S blížícím se startem sezony se bude kapacita testovacích míst zvyšovat, příští pondělí už jich bude v okolí okruhu dvacet. Odebrané vzorky se budou vozit do laboratoře v Ebersbergu u Mnichova, kde jsou připraveni provádět analýzy sedm dnů v týdnu 24 hodin denně. Výsledky testů by měly být známy 16 až 24 hodin po odběru.

Upravený kalendář šampionátu F1 zatím obsahuje osm závodů, které se budou konat minimálně zpočátku bez diváků. Účastníci seriálu se budou přepravovat charterovými lety a v dějištích Velkých cen se budou vyhýbat kontaktu s místními. Manuál s návodem, jak se chovat, má přes 80 stran. Desítka týmů by měla při závodech fungovat maximálně s 80 lidmi místo obvyklých více než 130.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme