Nejdřív kolize, potom ‚neuctivé‘ oslavy. Hamilton se Verstappenovi omlouvat nebude, nevidí důvod

Za neuctivé a nesportovní označil nizozemský jezdec Max Verstappen vítězné oslavy Lewise Hamiltona po Velké ceně Británie. Pilot Red Bullu se na svého soupeře zlobil především za kolizi v prvním kole, po níž Verstappen vletěl ve vysoké rychlosti do bariér a musel z preventivních důvodů do nemocnice. Hamilton, který po novém startu vyhrál a snížil Verstappenův náskok v čele MS na osm bodů, ale nevidí k žádné omluvě důvod.

Silverstone Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lewis Hamilton (vlevo) v souboji s Maxem Verstappenem | Foto: PETER CZIBORRA | Zdroj: Reuters

„V první řadě jsem rád, že jsem v pořádku. Byl to celkem velký náraz. Už se ale cítím dobře,“ napsal na sociální sítě Verstappen.

„Jsem ale velmi zklamaný, že jsem byl vyřazen takovýmto způsobem. Udělená penalizace nám nijak nepomohla a neodpovídá nebezpečnému manévru, který Lewis předvedl na trati. Oslavy po závodě, zatímco jsem pořád v nemocnici, byly neuctivé a nesportovní. Jedeme nicméně dál,“ prohlásil Verstappen.

Po nehodě si stěžoval na bolest ramene a točila se mu hlava. I proto podstoupil CT vyšetření a ještě v neděli večer byl z nemocnice propuštěn.

Kolize, při níž Hamilton trefil v napínavém souboji plném pokusů o předjetí pravou zadní pneumatiku Verstappena, se nelíbila ani šéfovi Red Bullu Christianu Hornerovi. Britův manévr označil za nebezpečný a nepřijatelný.

„Nechápu, jak může mít Lewis radost z vítězství, když soupeře dostal do nemocnice,“ prohlásil mimo jiné Horner.

Hamilton se omlouvat nebude

Britský jezdec po závodě reagoval, že neví, za co by se měl omlouvat, a že z jeho pohledu byl na vině především Verstappen, který si počínal v souboji příliš agresivně a nedal mu prostor.

Velkou cenu Británie ovládl domácí Hamilton, po kolizi s ním ale závod nedokončil Verstappen

Číst článek

„Nemyslím, že jsem v pozici, kdy bych se měl za něco omlouvat. Prostě jsme tam závodili,“ řekl Hamilton pro Autosport.com.

„Slyšel jsem ale, že je Max v nemocnici a to je něco, co se mě určitě týká. Nikdo z nás nechce, aby se někdo zranil. Tohle nikdy není můj záměr a doufám, že je v pořádku,“ prohlásil pilot Mercedesu.

Hamilton se po Velké ceně pro Sky Sports hájil, že na vině byla hlavně Verstappenova agresivita. „Nemám ponětí, proč musí být tak agresivní. Jeli jsme spolu kolo na kolo a to je v pohodě. Jenže musíte tomu druhému dát i místo. Nikdy to není chyba jen jednoho člověka. Vždy je to o tom, aby dva našli rovnováhu,“ prohlásil Hamilton.

Britský jezdec se po restartu vypořádal i s desetivteřinovou penalizací od komisařů a poté, co v závěru předjel do té doby vedoucího Charlese Leclerka, dosáhl na 99. vítězství v kariéře. Celkem vyhrál GP Británie poosmé.

„S verdiktem komisařů nesouhlasím, ale nejsem tu od toho, abych kdovíjak kňučel. Rád bych zažíval závodění kolo na kolo po celý závod, bitvy s Maxem si užívám a těším se na ně. Nicméně nikdy neustoupím a nikdy se nenechám nikým donutit, abych byl méně agresivní,“ podotkl Hamilton.

Nesouhlasil proto s Hornerovým názorem, který označil jeho vítězství za bezcenné. „Myslím, že nemám Christianovi co říct, kromě toho, že to takhle necítím. V mém týmu je 2000 lidí, kteří tvrdě pracují, a nejde jen o mě. Jak jsem řekl, tyhle věci by se neměly v závodě stávat. Je ale důležité udělat krok zpět, protože emoce jsou teď hodně našponované,“ dodal Hamilton.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme