Zbývají už jen dva mistrovské tituly. Dokáže Lewis Hamilton dorovnat Michaela Schumachera?

Když mu bylo třiadvacet let, stal se nejmladším mistrem světa závodů formule 1. Teď je Lewisu Hamiltonovi o deset let víc a titulů světového šampiona má od neděle na svém kontě už pět. Stejně jako britský pilot na tom, v jeho věku, byl i slavný Michael Schumacher.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lewis Hamilton po zisku pátého titulu světového šampióna | Zdroj: Reuters

Německý pilot získal ve formuli 1 celkem sedm rekordních titulů mistra světa. Když slavil svůj pátý triumf, tak mu bylo stejně jako Lewisu Hamiltonovi 33 let. To přitom není jediná podobnost mezi oběma teď už legendárními piloty.

Jak řekl automobilový závodník a expert Radiožurnálu Jakub Knoll: „I německý pilot, stejně jako Hamilton, dokázal získat titul se dvěma různými týmy.“

I proto se po Hamiltonově čerstvém pátém titulu nabízí otázka, jestli britský jezdec nemůže slavného Němce a jeho sedm triumfů dokonce překonat. Kromě Schumachera a Hamiltona vyhrál pětkrát mistrovství světa už jen Argentinec Fangio, který závodil v 50. letech.

Lewis Hamilton se stal popáté mistrem světa, k triumfu mu stačilo čtvrté místo v Mexiku

Číst článek

V novodobé éře se ale něco podobného až do neděle nikomu nepovedlo. Přesto Lewis Hamilton sám sebe nechce považovat za jednoho z nejlepších pilotů v historii formule 1.

„Pořád mám věci, na které můžu dosáhnout, je tu spousta cílů, které jsou přede mnou. Michael je pořád docela daleko vpředu se závody, které vyhrál, takže o něm musíte říct, že je stále nejlepší ze všech. A Fangio, myslím, vždycky bude takový kmotr z pohledu závodníků. To, co dokázal v době, kdy všechno bylo tak nebezpečné... Má u mě obrovský respekt,“ řekl Hamilton. 

To, aby jednou Schumachera v počtu titulů mistra světa překonal nebo minimálně dorovnal, nemusí být úplně nereálné. Už teď totiž legendárního pilota strčí do kapsy v jiných ohledech.

„Hamilton už Michaela Schumachera překonal v počtu pole position (první startovní pozice, pozn. red.), momentálně jich má Brit na svém kontě už 81. A naopak Schumacher si zatím drží primát v počtu vítězství. Ani tam ale není Hamilton do budoucna bez šance. Momentálně mu chybí 20 výher,“ podotknul motoristický expert Radiožurnálu Knoll.

Zda se Lewis Hamilton dotáhne na Michaela Schumachera alespoň v počtu vyhraných závodů nebo dokonce vyrovná jeho sedm mistrovských triumfů, ukážou další sezony. Dvě kola před koncem té letošní si britský pilot každopádně už v klidu užívá oslavy svého pátého titulu ve formuli 1. 

When it starts to feel real ✋🏾🏆 #LHFive

17:02 – 29. 10. 2018

3733 29994

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme