Nedělá to náš sport zrovna populární, myslí si o penalizace ve Velké ceně Kanady formule 1 Vettel

Tým formule jedna Mercedes vyhrál i sedmý závod v sezoně. K triumfu Lewise Hamiltona ve Velké ceně Kanady ale výrazně přispěli sportovní komisaři. Cílem Velké ceny Kanady totiž jako první projel Sebastian Vettel. Ten ale od komisařů obdržel pětisekundovou penalizaci za to, že se v osmačtyřicátém kole po drobné chybě nebezpečně vrátil na trať a ohrozil za ním jedoucího Hamiltona. Tomu potom k vítězství stačilo držet se za svým rivalem až do cíle.

Montreal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Z mého pohledu to byla hodně přísná penalizace od sportovních komisařů, kteří si to ale obhájí. Byla to situace na hraně, ale myslím, že to ten závod hodně poškodilo a že si diváci nezasloužili takový konec,“ myslí si automobilový závodník a expert Radiožurnálu Jakub Knoll.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vettel projel cílem jako první, přesto nevyhrál. Více si poslechněte v reportáži Davida Prouzy

Sebastian Vettel se také velmi rozčiloval v týmovém rádiu. Rozhodnutí komisařů se nelíbilo ani drtivé většině fanoušků. Někteří během závěrečného ceremoniálu na Hamiltona bučeli. „Jediné co můžu říct je, že já to rozhodnutí neudělal, tak nevím, proč ti lidé bučí,“ nadechoval se k delší odpovědi Lewis Hamilton, ale Sebastian Vettel mu hned skočil do řeči a zastal se ho.

Velkou cenu Kanady vyhrál opět Hamilton. Vettel sice projel cílem první, byl však penalizován

Číst článek

„Lidé by na Lewise neměli bučet. On viděl, co se stalo, myslím, že takhle vyhrát nechtěl. Když už, tak by měli bučet na ty, kteří se takhle zvláštně rozhodli,“ citoval Radiožurnál Vettela.

Německý pilot ale v dalších rozhovorech po závodě neskrýval frustraci: „Tohle nedělá náš sport zrovna populární, že ano? Lidé nás chtějí vidět závodit a to jsme dneska předváděli. Doufám, že to fanoušky neodradí. Oni jsou ten důvod, proč tady bojujeme v těchto neuvěřitelných strojích. Je škoda, že to pak zkazí takové zvláštní rozhodnutí.“

Hamilton v Montrealu oslavil 78. triumf v kariéře a sedmý na tamní trati, čímž vyrovnal rekord Michaela Schumachera.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme