Bez fanoušků, pódia a třetiny týmu. Za týden startuje sezona formule 1

Už jen týden zbývá do začátku nové sezony mistrovství světa vozů formule 1. Šampionát měl původně odstartovat už v březnu, kvůli koronavirové pandemii se ale rozběhne na začátku července, a to za velmi neobvyklých podmínek.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezdci německé stáje se tak i ve třetím závodu v sezoně seřadili na prvních dvou místech

Formule 1 (ilustrační foto). | Foto: Aly Song | Zdroj: Reuters

Podobně jako v jiných sportech, ani na formuli 1 nebudou - minimálně v úvodních závodech - žádní diváci. Omezená bude i přítomnost médií.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bez fanoušků, pódia a třetiny týmu. Za týden se rozběhne sezona formule 1

Pro jezdce se samotný závod v zásadě nezmění, absenci fanoušků rozhodně nebudou vnímat tak jako třeba fotbalisté. Mimo kokpit je ale čeká řada změn.

„Byla zkrácená předstartovní procedura, po konci závodu nebude ani tradiční pódium, bude to mít trochu jinou podobu. Po dojezdu budou první tři jezdci oceněni přímo u svých vozů s tím, že mezi sebou nebudou mít žádný kontakt,“ vysvětluje závodník a motoristický expert Radiožurnálu Jakub Knoll.

Ještě zásadnější dopad budou mít nová pravidla na zbylé členy týmu.

Hamilton se opřel do Ecclestonea. ‚Teď to dává smysl,‘ připomíná šampion křivdy z minulosti

Číst článek

„Každý tým bude moct přivézt na závod 80 pracovníků, což je v případě Velkých cen, které se konají v Evropě, přibližně o 40 lidí méně než obvykle. Také budou všichni testováni a budou nosit ochranné pomůcky, což nebude v horkých teplotách nic snadného například pro mechaniky, kteří budou pracovat na vozech,“ doplňuje Knoll.

Mechanikům tak třeba výměna motoru u monopostu bude za daných okolností trvat skoro dvakrát déle než za normálních podmínek. Všichni členové týmu budou muset navíc udržovat takzvané sociální bubliny, aby se případná koronavirová nákaza nemohla šířit tak rychle.

Nová sezona formule 1 odstartuje dvěma závody v Rakousku, ten první se pojede v neděli 5. července, vozy vyjedou poprvé na trať během pátečních tréninků.

David Prouza, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme