Další zrušená sportovní akce kvůli koronaviru. Velká cena Číny formule 1 byla odložena

Velká cena Číny formule 1 se v původně plánovaném termínu, tedy 17.–19. dubna nepojede. Kvůli ohrožení koronavirem byly závody odloženy. Náhradní termín zatím není určen.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod formule 1 (ilustrační foto) | Foto: Aly Song | Zdroj: Reuters

Atletika, basketbal i formule 1. Koronavirus ohrožuje Velkou cenu Číny, změna termínu není snadná

Číst článek

„Mezinárodní automobilová federace FIA a formule 1 se rozhodly přijmout oficiální požadavek ze strany promotéra a odložit plánovanou Velkou cenu Číny,“ uvádí v tiskové zprávě FIA. Cílem je zabezpečit zdraví a bezpečí všech účastníků závodu, jejich týmů a v neposlední řadě také fanoušků.

Najít náhradní termíny mezi dalšími 21 zastávkami mistrovství světa, které jsou rozplánované od března do listopadu, nebude nic jednoduchého. Dle FIA se ale na nalezení nového termínu pro Velkou cenu Číny pracuje: „Zúčastněné strany investují čas do analýzy možností nalezení potenciálních náhradních termínů pro Velkou cenu Číny 2020 v pozdější fázi roku.“

Kvůli koronaviru byly v Číně zrušeny či přeloženy i další sportovní akce, jako například halové mistrovství světa v atletice, které se mělo konat v Nan-ťingu v polovině března, či závody Světového poháru v lyžování nebo hongkongský maraton.

#F1 - 2020 FIA @Formula 1 Chinese Grand Prix postponed due to novel coronavirus outbreak

fia.com/news/2020-fia-…

14:03 – 12. 02. 2020

142 266

Anna Doškářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme