Vedení formule 1 zrušilo odložené Velké ceny Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonska

Ve zkrácené sezoně formule 1, jejíž start byl kvůli pandemii nového typu koronaviru odložen z března na červenec, se nepojedou Velké ceny Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonska. Vedení šampionátu tyto tři závody zrušilo, protože za současné situace není možné je uspořádat.

Londýn (Aktualizováno: 12:14 12. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod formule 1 | Foto: Aly Song | Zdroj: Reuters

„Pro cesty do Japonska stále platí řada omezení. Příprava městských okruhů v Singapuru a Baku by zabrala příliš mnoho času,“ uvedlo vedení formule 1 v prohlášení na svém oficiálním webu. „Právě kvůli těmto komplikacím jsme rozhodli o zrušení závodů,“ dodalo.

Formule 1 potvrdila start sezony v červenci. Seriál závodů odstartuje v Rakousku a bez diváků

Číst článek

„Sice se mělo jet až za tři měsíce, ale kvůli zákazům a omezením přístupu k částem trati není v našich silách závod připravit. Roli samozřejmě hraje i zákaz shromažďování a omezení cestování,“ uvedli v prohlášení organizátoři Velké ceny Singapuru. „Zkusili jsme všechno, ale bylo málo času,“ přidali pořadatelé závodu v Baku.

Nový ročník formule 1 by měl se čtyřměsíčním zpožděním odstartovat 5. července v Rakousku a týden nato se na okruhu ve Spielbergu pojede znovu. Pak se šampionát přesune do Maďarska, následovat budou dva závody v Silverstonu a Velké ceny Španělska, Belgie a Itálie v Monze, kde by se mělo jet 6. září.

Nejasné další termíny 

Další program mistrovství světa je zatím nejasný a měl by být oznámen v nejbližších týdnech. Většina Velkých cen by se měla jet v Evropě. Podle BBC je již téměř jisté, že dvě Grand Prix bude hostit také německý Hockenheimring, zatímco stáj Ferrari nabídla uspořádat závod na svém okruhu v Mugellu.

Vedení šampionátu stále věří, že se podaří odjet 15 až 19 závodů a nevzdává se ani naděje na odloženou Velkou cenu Kanady, kterou by chtělo přesunout na září. Jet by se mělo také v Soči, které rovněž nabídlo, že uspořádá dva závody. Kvůli pandemii jsou v ohrožení závody v USA, Mexiku a Brazílii.

Původně měla mít letošní sezona 22 závodů, ale kvůli šíření nemoci covid-19 muselo být zrušeno už sedm závodů. Změny se mimo jiné dotkly vůbec prvního závodu ve Vietnamu nebo Velké ceny Nizozemska, která se do programu šampionátu měla vrátit po 35 letech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme