Nejlepší střelec jarní části Fortuna ligy Nikolaj Komličenko zůstává v Mladé Boleslavi. Klub uplatnil opci

Nejlepší střelec fotbalové ligy Nikolaj Komličenko přestoupil z Krasnodaru do Mladé Boleslavi. Třiadvacetiletý útočník byl ve středočeském klubu dosud na hostování a nyní s ním podepsal smlouvu na tři a půl roku. Boleslav o dohodě informovala na svých internetových stránkách.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Nikolaj Komličenko v dresu Mladé Boleslavi v přípravném zápase s Hradcem Králové | Foto: Radek Petrášek / ČTK | Zdroj: ČTK

„V Mladé Boleslavi jsem velice spokojený a jsem rád, že už jsem kmenovým hráčem FK Mladá Boleslav, za to patří poděkování agentuře Sportinvest a hlavně panu Kolářovi,“ řekl pro klubový web Mladé Boleslavi Nikolaj Komličenko. „Nic jiného než Mladou Boleslav jsem nepreferoval. Nikam jinam jsem jít nechtěl. Na jaře očekávám, že se má tvrdá práce z tréninku projeví na hřišti, že se budu zlepšovat a že budu pomáhat týmu a klubu,“ dodal hráč.

Ve fotbalové lize se rozjede období přestupů. Nejžádanější jsou Ševčík, Trávník či Komličenko

Číst článek

Komličenko působí v české lize téměř dva roky. V podzimní části sezony 2016/17 hostoval v Liberci, za nějž odehrál dvanáct zápasů a dal tři branky. Po návratu do Krasnodaru poté v létě zamířil do Boleslavi, za kterou dosud nastoupil k 35 ligovým duelům a nastřílel 22 branek.

Z toho 18 jich zaznamenal v tomto ročníku a je nejlepším střelcem soutěže. Také proto vedení usilovalo o změnu hostování v přestup. „Zcela jistě je to jeden z největších přestupů v historii FK Mladá Boleslav,“ uvedl prezident klubu Josef Dufek.

„Důležitým impulzem byl příchod trenéra Webera. V loňské jarní sezoně bylo vidět, že na Komličenka hodně sází, a tak jsme se dohodli, že budu jednat o prodloužení jeho hostování na další sezonu,“ připomněl Dufek dohodu, jejíž součástí byla i opce na přestup.

„A když Kolja na podzim nastřílel osmnáct gólů v osmnácti odehraných ligových zápasech, tak jsem rád, že jsme se s Krasnodarem dohodli na přestupu Komličenka a již letos patří Mladé Boleslavi,“ přidal Dufek. „Nedočkavě očekávám mistrovská utkání, protože skládáme opravdu dobré mužstvo. Kromě Komličenka jsme udrželi Přikryla a přivedli spoustu mladých talentovaných hráčů. Mám velká očekávání,“ prohlásil.

and, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme