Bernal si na Giru s přehledem pohlídal růžový dres, jedenáctou etapu vyhrál Švýcar Schmid

Kolumbijský cyklista Egan Bernal si v náročné 11. etapě upevnil vedení na Giru d'Italia. Na klasikářské 162 km dlouhé trase získal přes dvacet sekund na nejbližší konkurenty a potvrdil roli největšího favorita. Výhru na trati s několika šotolinovými úseky slavil poprvé v kariéře Švýcar Mauro Schmid.

Montalcino Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcarský cyklista Mauro Schmid

Švýcarský cyklista Mauro Schmid | Foto: JENNIFER LORENZINI | Zdroj: Reuters

Bernalova stáj Ineos roztrhala pole favoritů hned na první šotolinové sekci a od počátku tak ztrácel mimo jiné belgický talent Remco Evenepoel.

V závěrečném stoupání Kolumbijec razantním nástupem setřásl i Alexandra Vlasova a v průběžném pořadí nyní před Rusem vede o 45 sekund. Evenepoel se propadl z druhé na sedmou příčku.

Sagan přespurtoval Gaviriu a ovládl 10. etapu cyklistického Gira, závod stále vede Bernal

Schmid, jenž na Giru startuje poprvé v kariéře, porazil v cílovém spurtu druhého z původně jedenáctičlenné skupinky uprchlíků Alessandra Coviho.

Ve věku 21 let a 166 dní se stal nejmladším Švýcarem, který kdy vyhrál etapu na některém ze závodů Grand Tour. Marcu Hirschimu byl při jeho loňském úspěchu na Tour de France 22 let a 17 dní.

Třetí dojel s odstupem téměř půl minuty Harm Vanhoucke. Bernal, jenž zaútočil na zbývající rivaly na celkové pořadí v posledním stoupání, na jedenáctém místě zaostal za vítězem o 3:09 minuty. Vlasov dojel o 23 sekund později třináctý, trápící se Evenepoel nabral za Bernalem další tříminutové manko.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 11. etapa: Perugia - Montalcino (162 km):

1. Schmid (Švýc./Qhubeka Assos) 4:01:55, 2. Covi (It./SAE Team Emirates ) -1, 3. Van Houcke (Belg./Lotto-Soudal) -26, 4. De Bondt (Belg./Alpecin-Fenix), 5. Guglielmi (Fr./Groupama-FDJ) oba -41, 6. Battaglin (It./Bardiani) -44, 7. Kluge (Něm./Lotto-Soudal) -1:23, 8. Gavazzi (It./EOLO-Kometa) -1:37, 9. Van der Hoorn (Niz./Intermarché-Wanty-Gobert) -1:43, 10. Naesen (Belg./AG2R) -1:59, ...165. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -26:15.

Průběžné pořadí: 1. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) 42:35:21, 2. Vlasov (Rus./Astana-Premier Tech) -45, 3. Caruso (It./Bahrajn Victorious) -1:12, 4. Carthy (Brit./EF Education-Nippo) -1:17, 5. S. Yates (Brit./BikeExchange) -1:22, 6. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe) -1:50, 7. Evenepoel (Belg./Deceuninck-Quick Step) -2:22, 8. Ciccone (It./Trek-Segafredo) -2:24, 9. Foss (Nor./Jumbo-Visma) -2:49, 10. Martínez (Kol./Ineos Grenadiers) -3:15, ...50. Hirt -44:59.