Čeští veslaři na mistrovství Evropy nezvládli rozjížďky, šanci na postup budou mít ještě v opravách

Českým veslařům se vstup do mistrovství Evropy ve skotském Glasgow příliš nevydařil, když ani jedna z posádek nedokázala postoupit do finále či semifinále. Všechny se tak představí znovu v pátečních opravách.

Glasgow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová, které obhajují zlato z posledního šampionátu v Račicích, dojely třetí. Na stejném místě skončila i čtyřka bez kormidelníka ve složení Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar a Jakub Grabmüller.

Plavání, golf, triatlon, cyklistika, veslování a gymnastika. Začíná první společné mistrovství Evropy

Číst článek

O příčku hůře pak dojel dvojskif lehkých vah Miroslava Vraštila a Jiřího Šimánka. Pátá byla párová čtyřka Miroslava Topinková, Alena Schejbalová, Helena Hlasová a Lucie Heranová. Pro Topinkovou se jedná o první závod po narození dcery.

Díky nízkému počtu přihlášených posádek pojede finále rovnou párová čtyřka lehkých vah Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora a Jiří Kopáč. Čtveřici, která na minulém mistrovství získala bronz, čeká v pátek ještě testovací závod.

Největší česká veslařská hvězda Ondřej Synek se šampionátu neúčastní, protože se soustředí především na mistrovství světa v bulharském Plovdivu. Stejně tak ve Skotsku nepojede dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil a Lukáš Helešic.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme