Golfistka Spilková je blízko elitnímu okruhu, vyhrála turnaj finále kvalifikace LPGA

Golfistka Klára Spilková se výrazně přiblížila účasti na elitním světovém okruhu LPGA. Třiadvacetiletá Češka vyhrála v Pinehurstu s náskokem čtyř ran první ze dvou turnajů závěrečné kvalifikace.

Pinehurst/USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Spilková vyhrála kvalifikaci finále LPGA | Foto: LET/Tristan Jones

I druhá dcera Petra Kordy vítězí. Nelly Kordová ovládla svůj první turnaj na okruhu LPGA

Číst článek

„Do kvalifikace jsem šla s cílem hrát par a vše navíc bude bonus,“ řekla Spilková v tiskové zprávě. „Nechtěla jsem se dostat do potíží. Bylo fajn se cítit dobře a vědět, že když to jde, tak to jde,“ řekla loňská vítězka turnaje série LET v Maroku.

S caddiem Martinem Konečným měla během čtyř kol na hřišti Pinehurst č. 6 jen čtyři bogey, tři v prvním kole a pak už jen na první jamce kola posledního. Jinak dala patnáct birdie a také jeden eagle - na čtyřparu 12. jamky ve druhém kole.

Druhý turnaj začne na hřišti č. 7 v Severní Karolíně ve středu a kartu na LPGA v sobotu získá 45 nejlepších ze 102 startujících. Výsledky si hráčky přenášejí, takže na aktuálně poslední postupující má Spilková devatenáct ran k dobru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme