Nejslavnější golfový turnaj Masters začíná už za dva týdny. Sehnat na něj lístky je nesmírně složité

Golfové Masters je výjimečnou událostí pro všechny, kdo se na něm podílejí. Jak pro hráče, kteří touží po zeleném saku pro vítěze, tak i pro golfové fanoušky, pro které je téměř nemožné se za normální cenu na turnaj dostat.

Augusta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrick Reed s ikonickou odměnou za vítězství na Masters - zeleným sakem | Foto: Brian Snyder | Zdroj: Reuters

I když se během hracího týdne na hřišti v Augustě objeví celkem okolo 200 tisíc diváků, na ještě větší počet se jich nedostane. Lístky se dají sehnat celkem třemi způsoby.

„První je o náhodě – zhruba rok před Masters se člověk může přihlásit do loterie, tam se zaregistruje a následně je vylosován určitý počet fanoušků, kteří si mohou koupit dvě až tři vstupenky na jednotlivá kola. Ceny vstupenek se pohybují od 75 dolarů do zhruba 125 dolarů.“

Směr Florida. Golfistka Klára Spilková se zúčastní nejprestižnější ženské golfové soutěže světa

Číst článek

Tedy až necelých 3 tisíc korun, jak vysvětluje Jan Fait ze serveru GolfExtra. Mnohem jistější je vlastnit známku opravňující držitele k nákupu vstupenek, ty jsou ale nesmírně cenné.

„Ten, kdo ji získá, ji nemůže nikomu přeprodat ani nikomu věnovat. Jediným způsobem, jak z něj může na někoho jiného přejít, je po jeho smrti. Známku může zdědit jeho manžel či manželka, jiná možnost není. Když o ni přijde tím, že už ji nechce nebo když zemře, tak se k ní může dostat někdo jiný tím, že ji koupí nebo vyhraje v nějaké loterii,“ popisuje Radiožurnálu Fait.

A pak se dá samozřejmě i na Masters dostat díky lístkům z černého trhu.

„Tam jdou lístky, které někdo někde získá a prodává je tam za úplně jiné ceny. Ty se na tréninkové dny pohybují od tisíc dolarů, na středeční kolo – kdy je devítijamkovém hřišti exhibice – to jde nad tisíc dolarů až k několika tisícovkám dolarů. Na finálové kolo se cena pohybuje v přepočtu na české okolo 300 tisíc korun,“ dodává Fait.

Divačka chce žalovat pořadatele Ryder Cupu, po zásahu míčkem do hlavy už neuvidí na jedno oko

Číst článek

Tato cena s blížícím se začátkem turnaje samozřejmě poroste, tradičně ji hodně ovlivní třeba forma Tigera Woodse, a tak není výjimkou, že nakonec někdo dá v přepočtu třeba půl milionu korun za jeden hrací den. Není mnoho Čechů, kteří by se v posledních letech na Masters vydali – jedním z nich je podnikatel Petr Dědek.

„Kdybych do toho ty peníze investovat nemohl, tak je za to nedám. Pokud ale můžu, tak to udělám. Zážitek to je nicméně obrovský, nepopsatelný a nesrovnatelný,“ říká muž, který ročně investuje do golfu desítky milionů korun.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme