Golf na Vltavě. Martin Kaymer s dalšími hvězdami lákal na nejkvalitnější turnaj v Česku

Od čtvrtka je poblíž Rudné u Prahy čeká největší český turnaj Czech Masters, ale ještě předtím si slavní světoví golfisté zkusili trochu netradiční odpaly. Bývalé světové jedničky Martin Kaymer nebo Lee Westwood a další odjeli po Vltavě parníkem ke Karlovu mostu a z lodi se snažili trefit jamku na nedaleké plošině.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Kaymer při exhibici na Vltavě

Martin Kaymer při exhibici na Vltavě | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

„Je trošku zvláštní, jak se jamka posouvá, snažíte se mířit doprostřed a doufat, že to míček moc neodfoukne. Je paráda, že si při golfu zároveň můžeme prohlédnout centrum města. Tohle je taková zábava a zároveň show pro fanoušky,“ pochvaloval si pro Radiožurnál atmosféru golfové exhibice Martin Kaymer.

Bývalá světová jednička je hlavní hvězdou Czech Masters, které ve čtvrtek začíná na hřišti nedaleko Rudné u Prahy. Přilákat fanoušky chtěli golfisté akcí na Vltavě, míčky trefovali na malý ponton v těsné blízkosti Karlova mostu.

„V Praze jsem podruhé, je to jedno z nejkrásnějších město, které v Evropě máme. Měli bychom sem jezdit častěji. Slyšel jsem hodně dobrého i o hřišti. Chci si užít město, celý týden a samozřejmě vyhrát turnaj,“ usmíval se německý golfista.

Na minulém turnaji v Dánsku Kaymera zklamala jeho krátka hra, na Vltavě ale zářil, v upravených pravidlech získal deset bodů, nejvíc ze všech golfistů a těší se na hřiště, které se může podobat těm v Německu. „Prý je skoro stejné jako hřiště, na kterých jsem vyrůstal, ale musím se na něj nejdřív podívat. Nikdy jsem v Česku nehrál golf a těším se.“

Do Čech ho přijel podpořit bratr a bývalá světová jednička doufá, že přijedou i další němečtí fanoušci. „Ale i Češi jsou velmi přátelští a podporují mě. Jsem překvapený, kolik lidí tu mluví anglicky. Když mě tu bude podporovat, polovina Němců a polovina Čechů, bude to skvělé.“

Míčky končily v podběráku

Pro golfové profesionály to byl nezvyk, jejich cíl se najednou hýbal na Vltavě a podle síly proudu se chvílemi posouval na tu či onu stranu. „Je to pravda, na hřišti se většinou maximálně změní vítr,“ vysvětluje český Filip Mrůzek.

Míčky sice dopadaly na ponton, ale od něj se většinou odrážely do vody. Neskončily ale na dně, ale v rybářském podběráku. Hrálo se speciální sérii plovoucích míčků, které následně organizátoři lovili ze člunu.

„První rána dlouhá, druhá dobrá, aspoň jeden míč jsem trefil. Je to něco malinko jiného, trošku cítíš, jak loď houpe na vlně. Ale jde o to udělat si z toho srandu, je to show pro lidi,“ nedělal si Mrůzek ze svých pokusů těžkou hlavu.

Turnaj na hřišti Albatros bude opět součástí seriálu European Tour a zároveň bude první akcí započítávanou do pořadí pro Ryder Cup 2018.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme