‚Průšvih nebude.‘ Golfistka Macková se po prvním kole na Karlštejně dělí o vedení

Golfistka Patricia Macková rozehrála výtečně turnaj Tipsport Czech Ladies Open na Karlštejně. Osmnáctiletá amatérka dokonale využila znalosti svého klubového hřiště, zahrála šest ran pod par a na akci Ladies European Tour a nižšího okruhu LET Access Series se dělí o vedení s Agathe Sauzonovou z Francie a s Johannou Gustavssonovou ze Švédska.

Karlštejn (Berounsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká golfová hráčka Patricie Macková | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Na turnaji dotovaném částkou 120 tisíc eur se v pátek ze sedmnácti domácích hráček dařilo i amatérce Janě Melichové, která je se skóre -2 na děleném 18. místě. Profesionálka Kateřina Vlašínová je díky paru na děleném 42. místě.

Macková odehrála skvělou první devítku, na které měla čtyři birdie a na pětiparové sedmičce trefila eagle. Na první odpal přitom s klidnou hlavou nešla. „Říkala jsem si, co tu vlastně dělám. Ale pak tam spadly nějaké paty, zahrála jsem dva pary, uvolnila jsem se a už jsem tušila, že to průšvih nebude,“ řekla v tiskové zprávě.

Přiznala, že znalost hřiště hrála roli. „Na osmé jamce jsem viděla spoluhráčku patovat a věděla, že to málo nadehrává. To mi došlo, že hřiště vidím jinak,“ připustila mírnou výhodu. Na druhé devítce zahrála birdie a jediné bogey.

Ve hře o cut budou v sobotu s Mackovou, Melichovou a Vlašínovou ještě amatérky Sára Kousková, Tereza Melecká či profesionálka Lucie Hinnerová.

Dařilo se Fince Sanně Nuutinenové. Vítězka turnaj LET Access na Konopišti je o ránu zpět za vedoucí trojící. „V Česku mě to prostě baví. Pěkná hřiště, výborné jídlo a dobré nealkoholické pivo,“ vyjmenovala usměvavá Finka.

Útočit o víkendu může například Angličanka Florentyna Parkerová. Vítězka tří turnajů na nejvyšší evropské sérii je s -4 na děleném 7. místě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme