Po Wimbledonu další rána. Nejstarší golfový turnaj světa British Open se letos neuskuteční

Golfové British Open se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Oznámili to pořadatelé nejstaršího golfového turnaje na světě. Původně měl 149. ročník hostit od 16. do 19. července Royal St. George Golf Club v Sandwichi, nyní byl ale slavný turnaj poprvé od konce druhé světové války zrušen. Na hřišti v Kentu se odehraje až příští rok.

Londýn (Aktualizováno: 18:41 6. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na 148. ročník golfového British Open | Foto: Paul Childs | Zdroj: Reuters

Po odložení dvou úvodních majorů sezony se v plánovaném termínu neuskuteční ani US Open. Místo června se bude ve Winged Foot hrát 17. až 20. září. Nové termíny získaly také původně dubnové Masters (od 12. do 15. listopadu) a květnový PGA Championship (6. až 9. srpna).

„Naší absolutní prioritou je postarat se o bezpečnost a zdraví fanoušků, hráčů, funkcionářů, dobrovolníků a spolupracovníků,“ uvedl výkonný ředitel pořádajícího Royal and Ancient Golf Clubu Martin Slumbers. „Prověřili jsme každou možnost, jak The Open letos odehrát, ale není to možné,“ dodal.

Na rozdíl od předchozích majorů Masters a PGA Championship nebylo British Open odloženo, ale rovnou zrušeno. Magazín Golf Diegest už minulý týden uvedl, že organizátoři jsou na podobnou možnost připraveni a mají uzavřenou pojistku.

Historie turnaje sahá až do roku 1860. Neuskutečnil se pouze mezi lety 1915 až 1919 z důvodu první světové války, pauzu měl i ve válečných letech 1940-1945.

Britský sportovní kalendář tak přišel o další tradiční událost. Minulý týden byl bez náhrady zrušen i tenisový Wimbledon, který se rovněž naposledy nehrál během druhé světové války.

„Samozřejmě jsem velmi zklamaný. Ale je potřeba myslet na bezpečí lidí. Claret Jug bude v dobrých rukou ještě rok, to mi můžete věřit,“ řekl obhájce slavné trofeje, kterou dostává vítěz British Open, Shane Lowry, ve videu na Twitteru.

Golfová PGA Tour přerušila sezonu prozatím do 10. května.

ČTK, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme