Český golfista Lieser překvapivě vyhrál Challenge Tour ve Španělsku a má kartu na European Tour

Golfista Ondřej Lieser senzačně vyhrál finálový turnaj Challenge Tour. Jako první Čech díky triumfu na Mallorce ovládl druhou nejvyšší evropskou sérii i celkově a získal plnou hrací kartu na European Tour.

Palma de Mallorca (Aktualizováno: 19:02 22. 11. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfista Lieser vyhrál Challenge Tour a má kartu na European Tour (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0

Devětadvacetiletý Lieser navázal v Palmě de Mallorca na premiérovou výhru na Challenge Tour, kterou oslavil před čtrnácti dny v Cádizu. Ve finále pro 45 hráčů měl po čtyřech dnech 11 ran pod par a zvítězil o jeden úder před trojicí soupeřů.

Nad hlavu pak zvedl trofej v podobě ostrova Mallorca a poté stříbrný talíř za výhru v celé sérii. Jeho první telefonát směřoval domů manželce Michaele. „Byl jsem dojatý,“ přiznal Lieser slzy v očích a dodal:

Golfista Lieser slaví historický úspěch, jako první Čech vyhrál turnaj na Challenge Tour

Číst článek

„Potkali jsme se před čtyřmi lety a můj život se úplně změnil. Tenkrát jsem málem přestal s golfem, ale s ní se všechno otočilo. Není to jenom moje výhra, ale i její. Dodala mi sílu, především psychickou,“ řekl pro web série.

Ve světovém žebříčku se Lieser znovu posune, z 301. místa si polepší do druhé stovky. V redukovaném pořadí se tak dostane mezi šedesátku, která ze světového pořadí k 21. červnu příštího roku postoupí na odložené olympijské hry v Tokiu.

Finálové kolo začal Lieser výborně dvěma birdie a hned se dotáhl na čelo. Po bogey na pětce sice klesl, ale další birdie přidal na osmičce. Na úvod druhé devítky zahrál bogey a birdie a ve vedení se od té doby držel neustále. Na závěrečném pětiparu stejně jako v prvním a druhém kole skóroval a ve vedení byl v tu chvíli sám.

„Paty na sedmnáctce a osmnáctce byly neuvěřitelné. Za dané situace a pod takovým tlakem, že ani nevím, jak jsme je zahrál,“ řekl.

Skvělý moment, na který bude český golf dlouho a rád vzpomínat. Ondřej Lieser se stal po dnešním vítězství v Challenge Tour Grand Final prvním hráčem s kartou pro @The European Tour . Gratulujeme!
#ondrodekujem

16:09 – 22. 11. 2020

12

Musel čekat, jak zahraje Alexander Knappe, který ho jako jediný mohl dotáhnout a vynutit si rozstřel. Němec ale zahrál jen par a Lieser se mohl radovat.

V celkovém pořadí sezony figuroval Lieser před finále na šestém místě a potřeboval skončit v první pětce, aby získal kartu na European Tour. Díky titulu získal 62 tisíc eur (přes 1,6 milionu korun) a k výhře v sérii mu stačilo odehrát pět turnajů – dva vyhrál, jednou byl čtvrtý, třináctý a čtyřiačtyřicátý.

Jméno českého golfisty se v seznamu vítězů celé Challenge Tour objeví třeba vedla šampiona British Open Švéda Henrika Stensona (2000) nebo Angličanů Tommyho Fleetwooda 2011) a Andrewa Johnstona (2014). Na Challenge Tour začínali hvězdnou kariéru i Angličan Justin Rose či Brooks Koepka z USA.

Sezona Challenge Tour byla letos zkrácena kvůli koronaviru, čítala jen deset turnajů plus finále.

Finálový turnaj golfové Challenge Tour v Palmě de Mallorca (par 71, dotace 350 000 eur):
1. Lieser (ČR) 273 (70+69+66+68), 2. Tarrio (Šp.) 274 (66+70+71+67), Blomstrand (Švéd.) 274 (68+68+69+69) a Knappe (Něm.) 274 (68+63+72+71).
Konečné pořadí Challenge Tour:
1. Lieser 116.344 b., 2. Schneider (Něm.) 98.500, 3. Angles (Šp.) 92.688.

🏌️‍♂️ Ondřej Lieser dosáhl na největší úspěch českého mužského golfu! 🥇
Jako první Čech postoupil na European Tour. ✅
Vyhrál pořadí celé Challenge Tour, vyhrál její finále 👏👏👏

16:05 – 22. 11. 2020

2 23

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme