České házenkářky zahájí šampionát proti Rumunsku, v cestě stojí i hvězda Neaguová

České házenkářky se v sobotu od 18 hodin postaví v rámci mistrovství Evropy Rumunsku. V dresu soupeře se představí také elitní hráčka Cristina Neaguová. V zápasech ve skupině se svěřenkyně trenéra Jana Bašného utkají také s Norskem a Německem.

Brest Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cristina Neaguová (vlevo) je hlavní hvězdou rumunského výběru | Foto: Damir Sagojl | Zdroj: Reuters

V prvním zápase proti Rumunsku bude předním cílem ubránit hráčku CSM Bukurešť Neaguovou, která je hlavní hvězdou rumunského výběru. „Je to hráčka, která je schopná hrát sama. Možná je jediná hráčka na světě, která umí všechno a umí z jakékoliv situace vytěžit maximum. Kromě skvělých střel má přesné předfinální přihrávky a také organizaci hry,“ zmiňuje trenér Bašný silné stránky rumunské spojky.

Oporou házenkářek na mistrovství Evropy má být Luzumová. ‚Tu roli zná a unese,‘ věří kouč Bašný

Číst článek

Schopnosti a popularitu Neaguové si uvědomují také české hráčky: „Je tam největší hvězda. Má reklamy v televizi. Vytvořila si dokonce vlastní značku. Prodává svá trička a šály. Snaží se z té své popularity těžit,“ přibližuje Helena Ryšánková, která rovněž působí v Rumunsku. Konkrétně v klubu Baia Mare.

Ryšánková zároveň dodává, že význam Neaguové překračuje i za hranice sportu. „Co jsem viděla, tak se věnuje i hodně dětem. Je tam brána jako komplexní osobnost, nejen jako sportovkyně.

K zápasu v Brestu proti Rumunsku vyběhnou Češky od 18 hodin. Další skupinové zápasy odehrají v pondělí proti Norsku a ve středu s Německem.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme