'Věřím, že dokážeme zimák zaplnit.' Bývalý házenkář Jícha se chystá na rozlučkovou exhibici v Plzni

Čeští fanoušci uvidí v polovině června elitní světové házenkáře. Přijedou do Plzně, kde budou součástí rozlučky jednoho z nejlepších hráčů tohoto sportu posledních let - Filipa Jíchy. Ten ukončil kariéru loni na podzim a teď se chystá na trenérskou kariéru v Kielu. Ještě naposledy se ale chtěl ukázat nejen českým divákům na hřišti.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý házenkář Filip Jícha | Foto: www.filipjicha.cz

Po většinu své kariéry byl Filip Jícha zvyklý na výbornou atmosféru a plné haly. A sám by byl rád, kdyby něco podobného zažil i při svém posledním - i když exhibičním utkání.

„U nás jsou rozlučkové zápasy samozřejmě novum, není to úplně typické, ale já jsem optimista," říká nejlepší házenkář za rok 2010, který má o místě, kde se má taková akce uskutečnit, asi od začátku jasno.

Házenkářská ikona Jícha: Svůj úplně poslední zápas odehraju v rodné Plzni, dorazí i světová esa

Číst článek

„Jsem takový plzeňský patriot a hrát házenou na zimáku, kam jsem odmalička chodil s tátou na hokej, je pro mě speciální událost. Věřím, že ten zimák dokážeme zaplnit," doufá Jícha.

Kapacita plzeňského hokejového stadionu je přes osm tisíc míst. A tolik fanoušků na házenou v Česku z mnoha důvodů rozhodně běžně nechodí. Tentokrát ale můžou naposledy vidět jednoho z nejlepších českých hráčů v kolektivních sportech vůbec.

A mimo Filipa Jíchy také spoustu dalších elitních házenkářů - namátkou francouzské hvězdy, které vyhrály zlato na olympijských hrách i mistrovství světa - legendárního gólmana Thierryho Omeyera nebo spojku Daniela Narcisse. Jeden tým bude z hráčů z Kielu, kde Jícha prožil nejlepší roky své kariéry.

Filip Jícha se vrací do Kielu. Bývalý nejlepší házenkář světa bude asistentem trenéra

Číst článek

„Moje idea je taková, že jeden tým bude tvořit kostra mužstva z roku 2012, kdy jsme všechno vyhráli a neztratili jediný bod v Německu ani v Evropě. Osa druhého týmu bude zase španělská, bude to taková Barcelona," popisuje Jícha.

A k nim přibudou i další hvězdy. Aby Filip Jícha ukázal fanouškům naposledy alespoň něco málo ze svého umění, začal znovu trénovat.

„V podstatě jsem půl roku nic nedělal, takže z toho půl roku nicnedělání jsem zase začal dělat kardio, hodně jezdím na kole, plavu a snažím se cvičit. I když je zase třeba upřímně říct, že poslední tři týdny jsem zase trošku polevil," říká Jícha.

16. června ale bude v Plzni Filip Jícha určitě připravený - vždyť celou aktivní házenkářskou kariéru byl perfekcionista.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme