Už v ten moment jsem věděla, že končím. Chci zůstat a dát holkám tipy na soupeře, říká zraněná Kordovská

České házenkářky si můžou v nejkratším možném čase zajistit postup ze základní skupiny mistrovství světa. Potřebují k tomu odpoledne v 15.30 zdolat Argentinu. Reprezentantky ale do utkání půjdou bez obranné opory Kamily Kordovské, která na turnaji skončila kvůli poranění lokte.

Frederikshavn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamila Kordovská se zranila na mistrovství světa v házené

Kamila Kordovská se zranila na mistrovství světa v házené | Foto: Henning Bagger | Zdroj: Profimedia

Reprezentační spojka Kamila Kordovská se s turnajem rozloučila už po necelém jednom poločase za potlesku fanoušků, ale na nosítkách.

Přehrát

00:00 / 00:00

České házenkářky přišly na mistrovství světa vinou zranění o důležitou členku defenzivy Kamilu Kordovskou.

„Jsem přepadla přes hráčku a měla jsem pod sebou ruku, kterou jsem si zalehla celou vahou. Musím říct, že to byla velká bolest. Řvala jsem na celou halu, jestli si dobře vzpomínám,“ popsala Kordovská už s rukou v sádře moment, při kterém si vykloubila loket.

Palubovku opouštěla v slzách a s emocemi bojovala i v momentě, kdy oznamovala, že na letošním šampionátu už další start nepřidá: „Bylo mi to líto, že tady končím. Už v ten moment jsem věděla, že turnaj pro mě skončil. Když jsem na tu ruku spadla, tak jsem věděla, že to není dobrý.“

‚Na reprezentaci jsem poprvé.‘ Na mistrovství světa házenkářek se vydalo i několik českých fanoušků

Číst článek

Kamila Kordovská sice netáhne národním tým střelecky, plní ale důležitou roli v obraně. Uprostřed hřiště totiž řídí českou defenzivu, v náročných soubojích získává míče, které pak předává spoluhráčkám do rychlých protiakcí. I když bude spojka spoluhráčkám chybět na přímo na palubovce, pokusí se reprezentaci pomoct i z tribuny.

„Doufám, že tady s nimi budu moct ještě pár dní zůstat. Chci být holkám oporou, podporovat je a třeba dávat nějaké tipy na soupeře. Musím říct, že mám od holek velkou pomoc a doufám, že jim to budu moct vrátit jinak,“ dodává zraněná Kamila Kordovská, bez které odehrají české házenkářky druhé utkání na mistrovství světa.

František Typovský, job Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme