Co stojí za čistkou u házenkářů? Trenéři měli podle vedení nevhodně zvolit program

Český házenkářský svaz se v noci na středu otřásl v základech. Jeho vedení odvolalo trenéry národního týmu Daniela Kubeše a Jana Filipa a následně rezignovali i členové exekutivy včetně svazového prezidenta Jaroslava Chvalného. Po dalším jednání, které proběhlo ve středu odpoledne, zveřejnil svaz důvody, proč se k tak radikálnímu kroku rozhodl.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českých házenkářů Daniel Kubeš | Zdroj: Profimedia

Předčasný konec u národního týmu české házené se dotkl obou hlavních trenérů Jana Filipa s Danielem Kubešem, kteří vedli národní tým od léta 2014 a vloni v lednu s nimi vedení svazu prodloužilo smlouvu o další tři roky.

Svaz házené reaguje na odřeknutí mistrovství světa. Odvolal prezidenta i reprezentační trenéry

Číst článek

Trenéři Filip s Kubešem dosáhli největšího úspěchu se svými svěřenci před třemi lety šestým místem na evropském šampionátu.

Nevhodný program před MS

Vedení svazu dospělo k názoru, že národní celek pochybil v nevhodně zvoleném programu před světovým šampionátem v Egyptě, kam nakonec čeští házenkáři z důvodu rozšíření nákazy koronavirem neodcestovali.

„Po vyhodnocení kompletních informací konstatovala exekutiva pochybení managementu reprezentačního družstva mužů, které mělo příčinnou souvislost s neúčastí mužstva na mistrovství světa,“ píše se v oficiálním prohlášení.

„Jednotlivá pochybení spočívala v nevhodně zvoleném programu akce, následné chybné reakci na zhoršující se pandemickou situaci ve společnosti a přechod České republiky do 5. stupně protiepidemického systému a nevyčerpání všech možností pro dosažení jasně definovaného cíle v podobě účasti České republiky na mistrovství - zřízení druhého týmu v jiném místě.“

Čeští házenkáři na mistrovství světa do Egypta neodletí, kvůli nákaze odřekli účast i Američané

Číst článek

Členové exekutivy Českého svazu házené následně po hlasování přistoupili k odvolání trenérů a zbytku realizačního týmu. Usnesení schválili těsným poměrem hlasů pět ku čtyřem, proti byl mimo jiné svazový prezident Jaroslav Chvalný, který následně rezignoval, stejně jako další tři členové vedení.

V návaznosti na toto rozhodnutí skončil předseda reprezentační komise Daniel Čurda a předsedkyně metodické komise Ilona Hapková.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme