Loni rozhodla o postupu do čtvrtfinále MS, letos bude na ME házenkářka Hrbková kvůli zranění chybět

Už několik let patří házenkářka Michaela Hrbková k oporám reprezentace. Nechyběla ani na loňském a úspěšném mistrovství světa, kde tým vypadl až ve čtvrtfinále. Teď ale na blížícím se evropském šampionátu nebude. Chybět bude kvůli zranění - zlomenině kosti pod okem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Hrbková (v červeném) | Zdroj: ČTK

„První momenty a dny byly těžké. Obrečela jsem to, ale takový je život. Nejsem první ani poslední, kdo přišel o vrcholnou akci kvůli zranění,“ bere Michaela Hrbková současnou situaci sportovně.

Zranila se v polovině října, po svalovém problémech tehdy znovu naskočila za Göppingen do německé bundesligy a prakticky hned při prvním obranném souboji dostala nešťastně do obličeje a musela na operaci.

„Měla jsem z toho strach, protože to byla moje první operace v životě. Nakonec to dopadlo dobře,“ popsala pro Radiožurnál.

Druhý zápas, druhá výhra. Házenkáři zvládli i kvalifikační zápas v Bosně

Číst článek

I když už Michaela Hrbková se speciální maskou v klubu trénuje, stále ještě nesmí hrát.

„Prosinec využiju na to, abych se dostala zpátky do formy, a pak se uvidí. Smlouvu mám ještě na dva roky, ale samozřejmě myslím každým dnem víc a víc na budoucnost. Ne že bych chtěla jít do důchodu, ale už nejsem nejmladší.“

Jednatřicetiletá česká reprezentantka tak kromě házené v Německu pracuje na úřadě, a má toho čím dál tím víc.

„Nemyslím si, že když ze dne na den skončím, tak po mně sáhne deset zaměstnavatelů, takže teď jsem si v práci vybudovala pozici takovou, že když mám teď 75 % a po házené můžu mít 100 %. Je tam možnost kariérního růstu, ať můžu poté vyžít jen s platem z práce, protože teď se samotným platem z práce to nejde, ale zase nejde jen pracovat na 100 % a do toho dělat házenou,“ popisuje Hrbková.

Michaela Hrbková sama přiznává, že kombinace práce & házená je náročná, a času na odpočinek moc není, a tak česká házenkářka do budoucna plánuje, že možná nebude na každém reprezentačním srazu. S trenérem Janem Bašným se budou domlouvat před konkrétními akcemi.

„Pokud mě bude potřeba, tak určitě ráda pomůžu, protože hrát za nároďák pro mě vždycky byla čest a vždycky jsem si to užívala,“ říká Michaela Hrbková, která tentokrát vynechá mistrovství Evropy nuceně kvůli zranění. Spoluhráčkám ale bude fandit. Turnaj ve Francii začne pro české házenkářky příští sobotu.

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme