‚Je to fantastický člověk a brankář.‘ Čeští házenkáři se znovu mohli spolehnout na veterána Galiu

Čeští házenkáři stále mají na mistrovství Evropy šanci postoupit ze základní skupiny. A výrazně jim k tomu ve Vídni pomohl nejstarší člen reprezentačního kádru - čtyřicetiletý gólman Martin Galia. Při vítězství 27:25 nad Severní Makedonií se stal nejlepším hráčem zápasu.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Galia. | Foto: Ognen Teofilovski | Zdroj: Reuters

„Nemůžu říct, že bych to takhle prožíval. Mám čtyřicet let, už chci prostě jen pomoct,“ říkal po zápase se Severní Makedonií Martin Galia.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Je to fantastický člověk a brankář.‘ Čeští házenkáři se opět mohli spolehnout na veterána Galiu

A Galia už jako několikrát v minulosti sehrál v reprezentaci významnou roli v důležitém utkání.

„Martin byl na prvním turnaji před dvaceti lety a možná na těch prvních patnácti jsem tam byl s ním. Takových zápasů jsem zažil dost. Bylo to skvělé a já jsem za něj hrozně šťastný. Je to fantastický člověk a brankář. Mám husí kůži, když o něm mluvím,“ neskrýval dojatý a šťastný trenér Daniel Kubeš, který odehrál v zádech s Martinem Galiou dlouhé roky v házenkářském národním týmu.

Čeští házenkáři na mistrovství Evropy poprvé bodovali. Severní Makedonii porazili 27:25

Číst článek

Zkušený gólman už několikrát uvažoval o konci reprezentační kariéry, zatím ale zůstává a teď si užíval momenty po dobrém výkonu.

„To se ti to dneska povídá, viď,“ poplácal po zádech Galiu při rozhovoru procházející Pavel Horák. A Galia mohl spokojeně vyprávět dál.

„Ještě na tom nejsem stoprocentně tak, jak bych chtěl,“ říkal zkušený gólman, který od sebe stále čeká absolutní maximum.

Mirko Vasić, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme