Oštěpařka Ogrodníková ovládla náhradní závod za Diamantovou ligu, druhá byla Špotáková

Nikola Ogrodníková zvítězila na mítinku v Bernu, který byl pro oštěpařky náhradou za zrušenou akci Diamantové ligy v Číně. Druhá skončila světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská šampionka Barbora Špotáková.

Bern Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikola Ogrodníková.

Nikola Ogrodníková. | Foto: Ciro De Luca | Zdroj: Reuters

Oběma českým vrhačkám nevyšly olympijské hry v Tokiu, kde nepostoupily z kvalifikace, ale ve Švýcarsku všechny soupeřky předčily. Ogrodníková hodila nejdál hned prvním pokusem, který dolétl do vzdálenosti 64,16 metru. „A navíc splněný limit na mistrovství světa a mistrovství Evropy,"“radovala se na instagramu.

Oštěpařka Andrejczyková vydražila své olympijské stříbro pro nemocné dítě, medaile jí zůstane

Číst článek

Špotáková v předposlední páté sérii předvedla výkon 61,95 metru a posunula se na druhou příčku před Rakušanku Victorii Hudsonovou a Litevku Livetu Jasiunaiteovou, které hodily shodně 61,64. Česká trojnásobná mistryně světa se letos prosadila na stupně vítězů v soutěži Diamantové ligy podruhé, v červenci v Monaku zvítězila.

„Jsem šťastná, že jsem splnila limit na mistrovství světa a hodila opravdu dobrý výkon. Zároveň mi vítězství v Diamantové lize pomůže s body směrem k finále v Curychu a pro ně jsem si sem taky jela. Soutěž byla velice zdlouhavá a zbytečně se táhla,“ uvedla Ogrodníková na facebookovém profilu Top Athletics. Druhý náhradní mítink za zrušené čínské závody se uskuteční 31. srpna v Roveretu.

V běhu na 1500 metrů vybojoval v Bernu vítězství Filip Sasínek díky svému nejlepšímu letošnímu času 3:36,43.

Součástí Diamantové ligy byl také vrh koulí žen, v němž se radovala z prvenství Američanka Chase Ealeyová výkonem 19,05.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme