Patnáctiletá Indka ujela při záchraně otce na kole 1200 kilometrů za 7 dní. Pozvala si ji reprezentace

Indický národní cyklistický svaz pozval na sportovní testy patnáctiletou Indku, která dokázala na kole dopravit svého otce i jeho zavazadla domů z jeho pracoviště u Dillí. Muž, který se živil jako řidič rikši, tam uvízl kvůli koronaviru. Jak v sobotu informovala agentura AFP, dcera Džjoti Pasvanová s ním ujela na kole trasu dlouhou 1200 kilometrů za sedm dní.

Tento článek je více než rok starý.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indie (ilustrační foto).

Indie (ilustrační foto). | Foto: Adnan Abidi | Zdroj: Reuters

Do své vesnice ve státě Bihár dorazili 16. května. Dívka koupila ojeté kolo za poslední peníze, když její otec Móhan přišel jako další miliony lidí o práci daleko od domova. Indie nařídila uzávěru, aby zabránila šíření koronaviru.

Koronavirus v Indii přinesl útoky na chudé i solidaritu. Jen v Bombaji rozdají 75 000 jídel denně

Číst článek

Většina z migrujících dělníků neměla na nájemné ani na jídlo, a protože se zastavila i veřejná doprava, mnozí se vydali domů pěšky nebo na kole.

Odyseu otce a dcery Pasvanových sledovalo mnoho Indů a zájem projevil i národní cyklistický svat. Nabídl Džjoti, aby přijela na testy a připojila se k národnímu cyklistickému týmu.

„Urazila tu dlouhou cestu za sedm dní s otcem a zavazadly. Myslím, že v ní něco je, taková výdrž. Můžeme ji otestovat. Řekla, že jediné, oč stojí, je studovat. Sdělili jsme jí, že jí zajistíme studium v naší akademii,“ řekl předseda cyklistického svazu Onkar Singh. Podle svazu by se Džjoti měla do Dillí vrátit, až skončí omezení. Testy mají ukázat, zda bude schopná závodit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme