Havaj přijde poprvé v historii o Ironmana. Mistrovství světa v dlouhém triatlonu se přesouvá do Utahu

Mistrovství světa v dlouhém triatlonu Ironman se příští rok poprvé v historii neuskuteční na Havaji. Důvodem je nejistota spojená s pandemií koronaviru, a proto se 226 kilometrů dlouhý závod v plavání, cyklistice a běhu přesune do města St. George v americkém Utahu.

St. George (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz havajského Ironmana z roku 2017 Patrick Lange | Zdroj: Reuters

Po dalším odložení se legendární triatlonový závod uskuteční 7. května. Následovat by rovněž v příštím roce měl i ročník 2022, tentokrát už v tradičním říjnovém termínu a opět na Havaji.

Železná vůle a 16 hodin dřiny. Mladík s Downovým syndromem úspěšně dokončil Ironmana

Číst článek

Ironman byl z loňska přeložen kvůli rostoucímu počtu případů nákazy covidem-19 na Havajských ostrovech v Tichém oceánu.

Covid na ostrově

Závod složený z 3,9 km plavání, 180,3 km jízdy na kole a běžeckého maratonu byl původně odložen na únor, ale konat by se měl až v květnu a úplně jinde.

„Vzhledem k tomu, že dopad covidu na Havaji přetrvává, nemáme jistotu, že bude Big Island začátkem roku připraven. Organizátoři v Gt. George v Utahu se chopili příležitosti a uspořádají ročník 2021,“ uvedli pořadatelé Ironmanu na sociálních sítích.

Po návratu na Havaj s centrem ve městě Kona by měl být říjnový závod nově vícedenní. Ženy ho mají na programu 6. října, muži o dva dny později.

Česká stopa

Loni se kvůli pandemii Ironman na hlavním ostrově neuskutečnil poprvé od svého založení v roce 1978. Úřadujícím vítězem je trojnásobný šampion Jan Frodeno z Německa. Patnáctkrát startoval na Havaji Petr Vabroušek a jeho 19. místo z roku 2002 je českým maximem.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme