Irský žokej dostal čtyřdenní zákaz startu, udeřil koně pěstí do hlavy

Vedení irských dostihů potrestalo žokeje Davyho Russella. Zkušeného jezdce v polovině srpna zachytily kamery, jak bije klisnu, kterou měl svěřenou, před dostihem zezadu do hlavy pěstí. Dostal trest na čtyři dny.

Tramore/Irsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostihy (ilustrační foto) | Foto: Cheltenham Racecourse

Incident se odehrál 18. srpna na závodišti v irském Tramore. Žokej Davy Russell před startem dostihu nebyl spokojen s neklidným chováním klisny Kings Dolly, reagoval tak, že ji sevřenou pěstí pravé ruky udeřil zezadu do hlavy.

Původně byl 38letý žokej pouze napomenut, video se záběry jeho chování ale na sociálních sítích sdílely stovky rozhořčených fanoušků. Národní komise steeplechase tak začala s vyšetřováním a rozhodla, že Russell „poškodil dobrou pověst dostihového sportu,“ a udělila čtyřdenní trest.

Davy Russell, dvojnásobný irský šampion a vítěz Gold Cupu v Cheltenhamu v roce 2014 se hájil tím, že chtěl, aby se kůň soustředil a nebylo vhodné za daných okolností použít bičík. Irská organizace proti týrání zvířat však zveřejnila stanovisko, že je žokejovým chováním zděšena.

Kings Dolly s Russellem v sedle skončila v dostihu osmá z dvanácti, podle majitele ji rána pěstí nijak nezranila. Žokejovi trest vyprší v pátek, takže stihne dostihový víkend v Listowelu.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme