Italský cyklista Piccolo převážel zakázané dopingové prostředky, stáj EF Education-EasyPost ho propustila

Cyklistická stáj EF Education-EasyPost propustila italského jezdce Andreu Piccola, který byl přistižen při převážení lidského růstového hormonu. Třiadvacetiletého cyklistu zadržely italské úřady se zakázanými dopingovými prostředky při vstupu do země. Týden před startem Tour de France ve Florencii o tom informovalo vedení amerického týmu.

Florencie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Andrea Piccolo už si v barvách stáje EF Education-EasyPost nezazávodí

Cyklista Andrea Piccolo už si v barvách stáje EF Education-EasyPost nezazávodí | Foto: Luca Bettini / AFP / AFP | Zdroj: Profimedia

Piccolo byl považován za jednu z nastupujících hvězd světového pelotonu. Na loňské Vueltě jel jeden den v červeném dresu lídra a startoval i na letošním Giru d'Italia, které ale nedokončil.

EF Education-EasyPost přislíbila, že bude s italskými úřady plně spolupracovat na vyšetřování a doporučí Piccolovi stejný přístup k vyšetřování antidopingové organizace.

Navíc zástupci stáje oznámili, že Piccola už v březnu dočasně suspendovali za užití léků na spaní, které sice byly legální, ale které si jezdec vzal bez vědomí týmového lékaře. Incident nahlásili i UCI.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme