Miculyčová se před olympijskou kvalifikací ve freestyle BMX zranila, o účast chce zabojovat později

Iveta Miculyčová se kvůli zranění kotníků účastnit druhého dílu závěrečné kvalifikace na olympijské hry do Paříže, který proběhne v Budapešti. Dvojnásobná mistryně Evropy a majitelka bronzu z mistrovství světa v disciplíně freestyle BMX ale věří, že se na hry dostane. Český svaz cyklistiky o tom informoval v tiskové zprávě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Miculyčová

Iveta Miculyčová | Zdroj: Profimedia

Osmnáctiletá česká reprezentantka byla v prvním závodě olympijské kvalifikace v Šanghaji šestá, ale i při neúčasti v Budapešti to s jejím startem v Paříži zatím vypadá reálně.

Mistryní Evropy bez trenéra. ‚Mým snem je vymyslet na BMX vlastní trik,‘ říká sedmnáctiletá Miculyčová

Číst článek

V maďarské metropoli se bude v závěru týdne rozhodovat a finálové dvanáctce žen, které na olympiádu pojedou. Osmnáctiletá Miculyčová si však v přípravě na závody poranila kotník.

„Samozřejmě mě to mrzí, protože jsem se v přípravě cítila opravdu dobře. Ale tyhle věci k našemu sportu bohužel občas patří. I tak věřím, že se na olympiádu do Paříže dostanu,“ řekla Miculyčová, Královna cyklistiky za rok 2022.

„Podle našich propočtů má Iveta na zisk olympijské kvóty i tak šanci, protože napřímo z kvalifikace postupuje šest žen a dalších pět se kvalifikuje poměrně složitým způsobem na základě umístění na mistrovství světa 2023 a 2022, kde Iveta vybojovala bronzovou medaili,“ uvedl předseda komise BMX Českého svazu cyklistiky David Průša. Jedno místo má zajištěné jako pořadatel OH Francie.

„Definitivní jistotu ale budeme mít až po té kvalifikaci, kdy Mezinárodní cyklistická unie oznámí finální nominaci dvanácti kvalifikovaných žen do olympijského závodu,“ dodal Průša.

Podle lékařů Českého olympijského výboru pod vedením MUDr. Jiřího Neumanna není zranění natolik vážné, aby české reprezentantce neumožnilo start pod pěti kruhy.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme